Rubriky

Báječný život bez pocení

Pocení nás nejčastěji trápí při nadměrné zátěži, stresu, ale i nadváze či obezitě. Tělo jej potřebuje k termoregulaci, ale z estetického a společenského hlediska je to komplikace. Mokré podpaží, zažloutlé fleky na oblečení, vlhké ruce i zápach mnohým doslova ničí život. Je totiž těžké okouzlit partnera, když vám pot kape z čela. Je nemožné jednat s klienty, když jim ani nepodáte ruku. A pokud se potýkáte dokonce s tzv. hyperhidrózou (nadměrným pocením), je společenský život na nule. Pak je na místě uvažovat o botulotoxinu.

Zatímco botulotoxin známe všichni jako prostředek estetické medicíny pro neinvazivní redukci vrásek, mnohem méně se o něm ví, že dokáže držet pod kontrolou také pocení, včetně projevů hyperhidrózy. „Podle mého názoru je botulotoxin v současné době dokonce hlavním a nejcílenějším způsobem léčby nadměrného pocení,“ říká MUDr. Jan Říčař, Ph.D, dermatolog a estetický chirurg z pražské kliniky Laser Esthetic s tím, že aplikace tzv. botoxu je navíc nesmírně rychlá, bezpečná, bezbolestná a dokáže přinést úlevu od pocení až na dobu jednoho roku.

„Botulotoxin aplikujeme drobnými vpichy přímo do podkoží v oblasti s nadměrným pocením. Zabraňuje pak převodu vzruchů z určitého typu nervových vláken na sval nebo potní žlázy. Už tři dny po aplikaci pak klienti cítí obrovskou úlevu a pocení se snižuje na naprosté minimum, až se přestanou v dané oblasti potit úplně,“ vysvětluje dermatolog velmi jednoduché principy.

Aplikaci botulotoxinu můžete využít v oblasti podpaží, ale také na dlaních, nohou či čele. To jsou koneckonců oblasti, na nichž se pocení projevuje nejčastěji. Ale o konkrétním rozsahu se poraďte s lékařem. Stejně jako před jakýmkoliv jiným zákrokem totiž i aplikaci botulotoxinu předchází konzultace, během níž lékař zreviduje intenzitu i příčiny pocení a navrhne vám řešení na míru.

A cena? Za omezení pocení dlaní i podpaží botulotoxinem zaplatíte maximálně 15 000 Kč, plosky nohou vás vyjdou maximálně na 17 000 Kč. A věřte, ten cca rok bez potu za to rozhodně stojí.

Podrobnosti zjistíte na www.laserestetic.cz.

MUDr. Jan Říčař, Ph.D

Specializace: dermatologie, laserová terapie, antiaging

Vzdělání a praxe: Absolvoval Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Plzni v roce 2006. Od roku 2006 do roku 2008 pracoval jako sekundární lékař na Dermatovenerologické klinice LF UK a FN v Plzni, od roku 2008 dosud pracuje tamtéž jako odborný asistent. Kromě klinické praxe vyučuje studenty LF UK v Plzni a věnuje se výzkumu a klinickým studiím. V roce 2011 složil atestaci z dermatovenerologie druhého stupně. V roce 2013 složil atestaci z korektivní dermatologie. V současnosti absolvuje postgraduálního vzdělávání LF UK v Plzni se zaměřením na kožní nežádoucí účinky cílené onkologické a biologické léčby. V roce 2018 na LF UK v Plzni zakončil postgraduální studium se zaměřením na kožní nežádoucí účinky cílené onkologické a biologické léčby a získal titul Ph.D.

Členství v odborných společnostech: Je členem evropské organizace European Academy of Dermatology and Venereology (EADV) a České dermatovenerologické společnosti (ČDS), Společnosti estetické a laserové medicíny SELM při Lékařské společnosti J.E.Purkyně. Publikuje v předních zahraničních i českých odborných časopisech, přednášel na světových, evropských a českých odborných sjezdech, opakovaně jako „invited speaker“. Vede výuku mediků na LF UK v Plzni. Od roku 2017 je členem lékařského týmu Kliniky Laser Esthetic v Praze.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Báječný život bez pocení”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *