Rubriky

Barva Very Peri ovládla interiéry

Barevným hitem letošního roku je modravý odstín s fialově červeným podtónem, který připomíná kytici fialek. Odborníci ji nazvali Very Peri a my jsme o ní informovali ve spojení s barvami účesů. Tato zbrusu nová barva má evokovat radost a kreativitu. Využít jí lze v interiéru téměř všude.

Barva roku ovlivňuje nákupní rozhodování v mnoha odvětvích, včetně módy a bytového zařízení. Very Peri je jemný odstín, který můžete použít prakticky v každé místnosti. Je radostný, dynamický a nápaditý. Jedná se o spojení tří různých barev, přičemž má každá naprosto jiný význam.

Fialová skrývá meditaci, moudrost a tvůrčí sílu. Modrá vyjadřuje naději, inspiraci, štěstí a trpělivost. Červená je vášeň. Symbolizuje energii, povzbuzuje ke spontánnosti a risku.

Barva Very Peri oživí každý domov a je vhodná téměř do všech místností. Využít jí můžete v rámci různých materiálů i textur – na čalounění, koberec, bytové doplňky, postele i výmalbu. Této barvě velmi sluší kombinace s přírodními a zemitými odstíny nábytku a doplňků. Prostor bude působit sofistikovaně, ale zároveň bude zářit. Very Peri lze snadno a vhodně uplatnit i v exteriéru (na terasách, v zimních zahradách) například v podobě textilií. Barva Very Peri oživí každý kout vašeho domova a dodá mu svěží vzhled, především teď na jaře představuje tento odstín, připomínající šeříky, ideální volbu.

Několik typů, jak barvu Very Peri přenést do vašeho domova:

Nemusíte hned předělávat celý interiér, barvy roku můžete jednoduše do svého domova vnést například jako doplňky v podobě polštářů či ubrusů či solitérním nábytkem, jako je ušák, ve kterém si užijete poklidné čtení či sledování televize. Pestrou škálu barev můžete vybírat také při stínění – při volbě závěsů.

Zlaté pravidlo říká, že byste v jednom pokoji neměli používat více než tři různé barvy. Very Peri můžete kombinovat s pestrými i pastelovými odstíny.

1) Dotvoří ji ty pestré, jako jsou růžová, zelená či žlutá, které se zvláště vyjímají v dětských pokojích. Zároveň může doplňovat i přírodní vzhled interiéru, který je v posledních letech trendem. Kombinace s přírodními materiály v podobě dřeva či kamene, stejně jako doplnění zelenými rostlinami přináší do domova kouzlo lesa i oblíbeného severského hygge stylu.

2) V minimalistických interiérech se Very Peri výborně vyjímá, když jde ruku v ruce se šedou, bílou či černou.

3) Pokud chcete interiéru propůjčit punc luxusu, můžete Very Peri kombinovat s tmavě šedou a stříbrnou.

A samozřejmě je tato nová barva ideální pro provensálský styl. Fialková se neodmyslitelně pojí také se stylem Provence, který člověka přenese do atmosféry francouzského venkova. Šaramantní prostor vykouzlí bílý nábytek s patinou a s motivy levandulí, stylový bytový textil (polštářky, deky ubrusy), bílé proutěné koše i dřevo.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Barva Very Peri ovládla interiéry”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *