Rubriky

Červen zaměřený na správně fungující pohybový aparát

Pod pojmem pohybový aparát člověka si můžeme v jednoduchosti představit soustavu orgánů a tkání, díky kterým se můžeme hýbat. Do našeho pohybového systému patří kosti, svaly, vazy a šlachy – přičemž spolupráce této skupiny zajišťuje, abychom ráno vůbec vstali z postele, zvedli sklenici s vodou, nebo uběhli maraton.

Projekt zaměřený na zdravý životní styl a pohyb, Health Factory od společnosti Form Factory, se v červnu bude věnovat právě prevenci a řešení problémů v oblasti pohybového aparátu. To, že se o své tělo musíme starat, není asi potřeba zmiňovat. Nicméně si připomeňme způsob, jakým si jeho správné fungování udržíme. A ani tady nebude žádným překvapením, že nejefektivnějším nástrojem je právě pohyb. Pravidelné cvičení má mnoho benefitů, a to jak ve fázi prevence, tak i pro osoby, které případně již trpí onemocněním pohybového aparátu po konzultaci s lékařem nebo osobním trenérem.

Výhody cvičení, které pozitivně ovlivňují fungování našeho těla, jsou následující:

zabraňuje ztuhlosti kloubů

zvyšuje flexibilitu

buduje svalovou sílu

udržuje či zvyšuje hustotu kostí

zlepšuje držení těla a rovnováhu

pomáhá udržet zdravou tělesnou hmotnost

Form Factory se v rámci svých již otevřených fitness klubů zaměřuje na podporu zdravého životního stylu a aktivního pohybu. Především formou široké nabídky skupinových lekcí a možnostmi individuálních tréninků ať již ve specializovaných zónách nebo za podpory profesionálních trenérů. Celé téma Pohybový aparát je v červnu také podpořeno odborným obsahem a online tréninky v rámci platformy na https://fitness.formfactory.cz.

Více informací na www.formfactory.cz.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Červen zaměřený na správně fungující pohybový aparát”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *