Rubriky

Čínskou medicínu obdivuji, říká ADÉLA GROSSOVÁ

Spolumajitelka a jednatelka společnosti China Care ADÉLA GROSSOVÁ má na starosti každodenní provoz kliniky, finance a komunikaci s terapeuty, vymýšlí nové aktivity, schází se s obchodními partnery atd. Čínskou medicínu obdivuje a považuje za plnohodnotnou alternativu a doplněk k moderní západní medicíně, na kterou také nezapomíná a chodí pravidelně na preventivní prohlídky. „Práce mě nesmírně baví a obohacuje. Jediné, čeho lituji, je to, že den má jen 24 hodin,“ dodává s úsměvem.

 

Kdy klinika vznikla a kdo ji založil?

Byla založena na počátku roku 2018 na základě spolupráce odborníků v oblasti tradiční čínské medicíny (Vladimír Hirka), provozu a financí (Adéla Grossová) a obchodu a marketingu (Vojtěch Havránek). Provoz byl zahájen v červenci 2018.

Co je jejím hlavním úkolem?

Pomáhat klientům vyřešit jejich zdravotní obtíže tím, že řešíme příčiny problémů, místo abychom pouze tlumili následky. Každému klientovi vytváříme individuální plán léčby podle konkrétních příznaků. Přihlížíme také k jeho časovým možnostem. Propojujeme východní a západní medicínu a z obojího si bereme to nejlepší. Spolupracujeme i s praktickými lékaři.

Vycházíte z tradiční čínské medicíny – spolupracujete s odborníky přímo v Číně?

V tuto chvíli poskytují naše služby terapeuti s nejvyšším možný vzděláním v ČR v oblasti čínské medicíny. Souběžně probíhají jednání o spolupráci právě s lékaři přímo z Číny.

Jaké služby nabízíte? Spolupracujete také s klasickými zdravotnickými zařízeními u nás?

Naše služby rozdělujeme do dvou skupin – hlavní, vycházející z tradiční čínské medicíny, a doplňkové, patřící do medicíny moderní, západní. V rámci té první si klienti mohou dopřát služby bylinné terapie (fytoterapie), stimulace akupunkturních bodů, Bowenovy masáže, baňkování, moxování, masáže tuina, cvičení qigong či konzultace osobní typologie. Vedle toho nabízíme klasické relaxační, olejové masáže, fyzioterapii, psychologické konzultace či psychoterapii, kineziologii, cvičení s trenérem či jógu.

Navazujeme spolupráci s praktickými lékaři, abychom mohli navazovat na klasické zdravotnické služby a doplňovat standardní léčbu.

O co je největší zájem? Máte nějaké kuriózní případy?

Největší zájem na straně TČM je o stimulaci akupunkturních bodů a fytoterapii, na popularitě postupně získává i osobní typologie dle feng-shui, díky které si klienti mohou lépe uspořádat svoje návyky a životní styl, což má následně vliv i na jejich zdravotní stav. A na straně moderní medicíny máme nejvíce klientů na masáže a cvičení s trenérem.

Poněkud kuriózní je představa některých klientek o aurikuloterapii, tedy stimulaci akupunkturních bodů ucha a jejich spojení s hubnutím. Myslí si, že stačí stimulovat tyto body na uchu a automaticky se jejich váha zredukuje. Pravdou je, že tato metoda je účinnou pomocí při redukci váhy, nutné je však (jako u všech terapií TČM) aktivní zapojení klienta, změna špatných stravovacích návyků či nevhodného životního stylu, a především nějaká forma pohybu, protože energie se musí hýbat.

Služby jsou placené, nebo je proplácejí pojišťovny?

Veškeré naše služby jsou přímo hrazeny klienty, v ČR, na rozdíl od okolních států, není možné uzavřít na ně smlouvu se zdravotními pojišťovnami. Naší nejvyšší prioritou však je, aby od nás klient odcházel spokojený a vracel se, a to se nám daří. Pokud však klienti dostávají u svého zaměstnavatele bonusy formou cafeterie, mohou je uplatnit i u nás. Konkrétní akceptované benefitní programy je možno prověřit na naší recepci.

Kolik máte terapeutů? Prošli zaškolením v Číně?

V současné době má náš tým 13 odborníků, z toho 9 terapeutů TČM (tradiční čínská medicína). Součástí vzdělání terapeuta TČM je praxe v některé místní nemocnici v Číně a někteří z nich jezdí do této země opakovaně.

Chystáte nějaké novinky?

Samozřejmě, hned několik. Od poloviny září to budou dva nové kurzy jógy – konkrétně nabídneme jin jógu, která je propojením klasické jógy a TČM, a jógu zaměřenou na bolavá záda. Naší novou lektorkou bude oblíbená Mirka Bedrníčková. Další novinkou bude program pro firmy pod názvem Human Maintenance. Více informací odtajníme již brzy v aktualitách na našem webu.

Využíváte vy sama služeb kliniky?

Ano, a to pravidelně, tradiční čínská medicína se stala součástí mého života. Chodím na stimulaci akupunkturních bodů, užívám bylinky a cvičím pod vedením trenéra. Ráda si občas dopřeji masáž a pokud mi vyjde čas, zajdu si na lekci jógy.

Jak jste se k práci pro kliniku dostala?

Kouzlo tradiční čínské medicíny mi ukázal terapeut Vladimír Hirka. A to v době, kdy jsem byla zcela vyčerpaná po komplikovaném porodu extrémně nedonošeného syna a západní medicína mě shledala zdravou a neuměla mi pomoci. Na základě toho jsem se rozhodla s kolegy založit kliniku TČM, která by ji propojovala s metodami moderní západní medicíny a pomáhala lidem nejen s podobným osudem, jako je ten můj.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Čínskou medicínu obdivuji, říká ADÉLA GROSSOVÁ”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *