Rubriky

Culík – věčný a vděčný

Klasický vysoko posazený culík, který nosíte den co den, můžete v případě potřeby vylepšit. Stačí vlasy uhladit, nebo naopak zvlnit a gumičku omotat pramenem z culíku. Je možné použít i nějaké ozdoby, ale méně bývá více… Pro tento rok jsou ale typičtější volnější, nízko posazené culíky, tvořené často kombinací hladkých a spletených partií. Přinášíme vám pár tipů pro inspiraci.

Lehce zvlněný nízko posazený culík

Základem jsou lehce zvlněné vlasy. Pokud máte naopak přirozeně rovné, použijte kulmu o velkém průměru. Stáhněte vlasy do nízko posazeného culíku a zajistěte gumičkou, kterou můžete omotat pramínkem vlasů. Po stranách uvolněte pár pramínků pro změkčení konečného vzhledu. Chcete-li dodat vlasům objem, lehce je povytáhněte z gumičky.

Nízko posazený culík ozdobený copánky

1 – Sčešte vlasy a splétejte je do volného rybího copu. Pokračujte asi tak k ramenům, zajistěte cop gumičkou a zbývající vlasy ponechte volné. Gumičku opět můžete zakrýt pramenem vlasů, nebo naopak zvýraznit ozdobou.

2 – Na jedné straně si oddělte pramínky na tři klasické copánky. Volně je spleťte a konce zajistěte gumičkami. Po dopletení přidejte copánky k ostatním vlasům a společně je stáhněte do nízko posazeného culíku. Romantický culík můžete ozdobit živými nebo umělými květinami.

Nízko posazený culík s efektem francouzského twistu

Pročešte vlasy a uhlaďte je dozadu do nízko posazeného culíku. Poté protáhněte culík otvorem ve vlasech a zajistěte sponkami. Jde o elegantní účes, který můžete nosit nejen do práce, ale i třeba na formální večeři apod. Po stranách opět uvolněte pár pramínků. Účes vypadá dobře z uhlazených i lehce zvlněných vlasů.

 

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Culík – věčný a vděčný”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *