Ekologická letní směs do ostřikovače

TIERRA VERDE, český výrobce ekodrogerie, má pro vás jednoduchý tip na ekologickou letní směs do ostřikovačů. V běžných směsích, které se dají koupit na benzinových pumpách bohužel najdete velké množství detergentů, které do přírody nepatří a zbytečně ji zatěžují. Přitom je to tak jednoduché! Stačí smíchat 1 díl univerzálního čističe na povrchy a 6 dílů vody. Tato směs je ekologická a zároveň dobře umyje okna vašeho auta. Díky denaturovanému lihu, který univerzální čistič obsahuje, se nemusíte bát, že by vám při nižších teplotách, které mohou v létě nastat, směs zamrzla.

I vaše auto může být alespoň o trošku zelenější, když budete nádržku ostřikovače plnit ekologickým prostředkem. Možná se vám to zdá jako maličkost, ale v České republice je registrováno více než 5,5 milionu aut a každé spotřebuje průměrně 3 litrů směsi za měsíc. To jsou miliony litrů chemických tekutin, které z těchto aut tečou na silnice a odtud se dál dostávají do půdy. Nebuď lhostejní a začněte u každodenních drobností, které navíc nedají skoro žádnou práci. Buďte zodpovědní k sobě i k planetě.

Univerzální čistič na povrchy obsahuje přírodní saponát, který se získává z mýdlových ořechů v biokvalitě. Doma ho pak využijete na čištění větších ploch, jako jsou podlahy a to i dřevěné, nábytek, obkladačky, dřezy, kuchyňské linky atd..

Několik dalších jednoduchých tipů na přípravu ekoprostředků doma:

Osvěžovač vzduchu – budete potřebovat převařenou vychlazenou vodu, esenciální olej podle libosti (vhodný je například mandarinkový, levandulový, eukalyptový) a lahvičku s rozprašovačem. Do 1dc vody nakapete 10 kapek esenciálního oleje a máte hotovo.

Pohlcovač pachů (například do špajzu nebo odpadkového koše) – budete potřebovat mističku, jedlou sodu a esenciální olej podle libosti (vhodný je například citron, bergamot nebo skořice). Jedlou sodu nasypete do mističky, nakapete cca 10 kapek esenciálního oleje a postavíte do špajzu.

Vlhčené ubrousky – budete potřebovat netkanou textilii (perlan, k dostání v lékárnách), 1 dcl rostlinného oleje (nejvhodnější je mandlový, olivový nebo slunečnicový), esenciální olej podle libosti (např. levandule, heřmánek), sklenice převařené vychlazené vody. Ubrousky si nejprve nastříhejte na potřebnou velikost. Rostlinný olej zahřejte na max. 40 a nakapejte do něj 5 až 10 kapek esenciálního oleje. Pokud budete ubrousky používat pro děti, které trpí ekzémem nebo jsou alergické, tak esenciální olej raději vynechte. Poté olej smíchejte se sklenicí vody a do vzniklé směsi namočte nastříhané ubrousky. Pokud jsou moc mokré, přebytečnou tekutinu z nich vyždímejte a ubrousky uložte do uzavíratelné krabice, aby nevyschly.

 

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Ekologická letní směs do ostřikovače”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *