Rubriky

Jak se vypořádat s akné?

Řada NORMADERM od Vichy nabízí účinné produkty pro korekci akné a zároveň zlepšuje kvalitu života lidí, kteří se s ním potýkají. Protože akné není jen o pupínkách, ale také o křehké duševní pohodě a sebevědomí. Akné je multifaktoriální kožní problém, vyvolaný několika vlivy Expozomu, zejména hormonálními změnami. Tento kožní problém postihuje více než 85 % lidí od dospívajících po mladé dospělé. Je také hlavní příčinou, proč se lidé rozhodnou navštívit dermatologa. Akné se dnes objevuje především ve dvou životních obdobích: v pubertě a během ženského menstruačního cyklu.

Puberta je obdobím v životě dívky či chlapce, kdy sexuálně dospívá. Je to proces, který se většinou odehrává od 10 do 16 let věku. Během tohoto období exponenciálně narůstá množství pohlavních hormonů v těle, jako je například testosteron. Toto konstantní vysoké množství hormonů zvyšuje produkci séba, což vede ke vzniku akné.

Ženský menstruační cyklus je složitý fyziologický jev. Cykly jsou přerušovány zvýšením a snížením hladin dvou pohlavních hormonů: estrogenu a progesteronu. Stejně jako v pubertě tyto změny zvyšují produkci kožního mazu, což vede k rozvoji akné.

Co je to akné?

Existují dva typy aknózních lézí:

První jsou retenční léze akné, které jsou zodpovědné za černé tečky a mikrocysty. Pokožka neustále odstraňuje odumřelé buňky prostřednictvím pórů, aby mohla dýchat a omlazovat se. Někdy se však tyto póry zablokují přebytečným mazem, což vede k retenčním lézím. Nazývají se „retenční“, protože tyto otevřené a uzavřené komedony jsou nestále zadržovány pod kůží. Tento typ lézí se může zanítit a vede k druhé formě akné: zánětlivým lézím akné. Druhým typem jsou zánětlivé léze akné, což jsou všechny červené a bolestivé pupínky. Projevují se jako červené papuly a/nebo pustuly a jsou často spojeny s retenčními lézemi. Tyto dva typy lézí mohou vést ke komplikacím, jako je zjizvení nebo pozánětlivá pigmentace, zejména u lidí tmavších fototypů. Na péči o aknózní pleť však existuje spousta řešení. Ve Vichy představuje péči o pleť s akné řada NORMADERM. Tato řada hypoalergenních a dermatologických produktů koriguje nedokonalosti pleti a pomáhá regenerovat pleť, a tím snižuje vliv hormonálních změn na pleť.

Hormony a pokožka

Od roku 1931 je značka Vichy v čele vědeckého výzkumu pokožky. Vichy se specializuje na vědu o Expozomu a studuje měnící se potřeby pokožky v jednotlivých fázích života. Expozom představuje shrnutí všech vlivů na pokožku, od každodenních vlivů životního prostředí (UV záření, znečištění atd.), životního stylu (kouření, stres atd.), až po hormonální změny. Posledních 20 let se Vichy do hloubky zaměřilo na vliv hormonálních změn na pokožku, aby mohlo vytvořit specifická a efektivní dermokosmetická řešení.

Je všeobecně známé, že hormony hrají důležitou roli v rovnováze a zdraví pokožky během celého života. Souvislost mezi akné a hormony je zřejmá, puberta a ženský menstruační cyklus jsou dvě hlavní životní období pro rozvoj akné. Laboratoře Vichy vypracovaly za posledních 20 let skutečně odborné znalosti v oblasti hormonálního akné, když se staly průkopníkem v péči o pleť v období menopauzy. Nyní Vichy expertizu ještě více rozšiřuje díky vývoji specifických řešení akné, testovaných na pacientech s lézemi akné a hormonálními změnami.

Hormony jsou hlavními spouštěči akné, zejména během dvou klíčových období: puberty a menstruace. V tomto období mají výkyvy pohlavních hormonů přímý vliv na mazové žlázy. Ty začínají produkovat nadměrné množství séba, což vede ke vzniku aknózních lézí. Právě to je hlavní důvod, proč se tolik lidí alespoň jednou během života potýká s akné. Nejlepší způsob, jak akné řešit, je snížit nadměrnou produkci kožního mazu a pleť jemně exfoliovat, čímž dojde k odstranění odumřelých buněk.

Dermatology nejvíce doporučované aktivní složky pro exfoliaci pokožky a snížení produkce kožního mazu jsou AHA (alfa hydroxykyseliny) a BHA (beta hydroxykyseliny). Všechny produkty denní péče proti nedokonalostem od Vichy jsou formulovány s kyselinou salicylovou (BHA), pro zajištění těch nejlepších výsledků.

Řešení od Vichy

Díky svým odborným znalostem v oblasti akné a hormonů vyvinuly Laboratoře Vichy komplexní dermokosmetickou péči. Složení tohoto séra reaguje na změny v pokožce, vedoucí ke vzniku akné, způsobené měnícími se hladinami pohlavních hormonů.

NOVINKA: NORMADERM PROBIO-BHA SÉRUM proti nedokonalostem pleti

Toto nové koncentrované, ale zároveň jemné sérum koriguje různé nedokonalosti pleti, jako jsou pupínky, černé tečky, viditelné póry a přebytečný kožní maz. Díky síle 5 % dermatologicky aktivních kyselin ve spojení s našimi unikátními probiotickými složkami, dochází k redukci nedokonalostí a ke zlepšení kvality pleti. Jedinečnost tohoto peelingového séra zajišťuje právě obsažení probiotických složek, které zajišťují kompletní regeneraci pokožky a zároveň napomáhají pokožce lépe snášet dermatologicky aktivní kyseliny.

Směs dermatologických aktivních složek:

Kyselina salicylová patří do skupiny BHA (beta hydroxykyselina). Tato skupina dermatologických kyselin působí na povrchu pokožky a hluboko uvnitř pórů, díky své struktuře rozpustné v oleji. Proniká do pórů, uvolňuje je, odstraňuje černé tečky a zároveň zabraňuje vzniku nových pupínků. Má také blahodárné účinky zklidnění zánětu v pokožce.

Kyselina glykolová je součástí skupiny AHA (alfa hydroxykyselina). Tato rodina dermatologických kyselin odlupuje odumřelé buňky na povrchu pleti a urychluje obnovu pokožky, aby se snížily skvrny a stopy po akné.

Patentovaná synergie:

Probiotika jsou mikroorganismy, které pozitivně ovlivňují složení mikroflóry a zároveň podporují regeneraci a vypnutí pokožky. Po více než 25 letech odborných znalostí, 10 publikacích a 6 patentech vytvořily Laboratoře Vichy novou specifickou aktivní látku: frakce vlastních probiotik z termální vody Vichy. Tyto probiotické složky jsou v séru spojeny s vysokou koncentrací dermatologicky aktivních kyselin, čímž napomáhají pleti lépe snášet jejich účinnost a sílu.

Termální voda Vichy vulkanického původu posiluje funkci kožní bariéry a je obohacena o 15 minerálů.

Jak používat PROBIO-BHA SÉRUM?

Jemně stiskněte střed aplikátoru, abyste uvolnili několik kapek. Sérum můžete nanést na čisté ruce nebo přímo na obličej, abyste zacílili na nedokonalosti. Pro optimální výsledky jej doporučujeme používat každý den na vyčištěnou pleť.

Krok č. 1: Vymáčkněte 3 až 5 kapek.

Krok č. 2: Aplikujte rukama nebo přímo na pleť pro zacílení nedokonalostí.

 

 

 

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Jak se vypořádat s akné?”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *