Rubriky

Kdo bude tím prvním Andělem mezi zdravotníky? Bude to pečovatelka, záchranář, lékařka nebo medik?

Dvanáct finalistů a finalistek, které do soutěže nominovali jejich nadřízení, se sjeli na třídenní pobyt do luxusního wellness hotelu Chateau Šanov nedaleko Rakovníka. Náplní tohoto setkání byl odpočinek a relaxace. 

S dvanáctkou sympatických zdravotníků se potkáme 24. října v Městském divadle v Náchodě, kde proběhne finále 1. ročníku soutěžního projektu Anděl mezi zdravotníky.

A komu budeme nejvíc fandit?

Medailonky

  1. Marie Dimitrovová

70 let, Fakultní nemocnice Motol, zdravotní sestra na plicním oddělení,

Zdravotní sestra plicního oddělení motolské nemocnice Marie Dimitrovová je věrná svému povolání už 50 let. A to snila, že bude houslistkou. Svoji profesní dráhu začínala v Nemocnici v Motole, sesterské práci zůstala věrná také v bývalé Jugoslávii – Makedonii, kde 20 let pobývala. Kvůli válečnému konfliktu se i s rodinou vrátila zpět do Čech a nastoupila opět do motolské nemocnice, kde pracuje dodnes. Mezi koníčky Marie Dimitrovové patří hudba 80. – 90. let, křížovky, cestopisy, cestopisné filmy, životopisy slavných. Radost jí dělají vnoučata.

  1. Veronika Lukášová

26 let, Schrothovy léčebné lázně Dolní Lipová, vedoucí přijímací kanceláře a psychoterapeutka,

Dvacetišestiletá Veronika Lukášová pracuje na pozici vedoucí přijímací kanceláře a psychoterapeutky ve Schrothových léčebných lázních2 roky. A za „své lázně by dýchala“. Je ráda, že se pacienti s kožními, dýchacími a duševními problémy a klienti s poruchou látkové výměny po koronavirové přestávce do Dolní Lipové vracejí. Mezi její záliby patří tanec a sport. Působí též v nově založené organizaci Sdružení turistických oblastí. Volný čas věnuje také své malé čtyřleté sestře. Sama je svobodná a bezdětná.

  1. Kateřina Šilhanová

44 let, Pečovatelská služba Trutnov, pečovatelka,

Kateřina Šilhanová pracuje jako terénní pracovnice v Pečovatelské službě Trutnov. K náplni její práce patří péče o svěřené klienty, pomoc při osobní hygieně, pochůzky, nákupy a další potřebné úkony. Nepečuje jen o seniory, ale i tělesně postižené. Na práci si nejvíc cení dobrého pocitu, že někomu může pomoci. A tvrdí, že přestože je textilní chemik, péči o druhé měla předurčenou. Velkou podporu má ve své dospělé dceři.

  1. Václav Polívka

47 let, Královéhradecká lékárna v Trutnově, lékárník,

Václav Polívka dodržel rodinnou tradici a stal se lékárníkem. Zajímá ho také alternativní léčba, proto se věnuje bylinkám, homeopatii a v budoucnu i čínské medicíně. Rád studuje staré lékopisy, předávané z generace na generaci. Je vášnivým houbařem a zahrádkářem. Na další koníčky film a divadlo mu už nezbývá čas, protože ho věnuje své dvouleté dceři.

  1. Martin Pfeifer

35 let, Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje, náměstek ošetřovatelské péče

Martin Pfeifer pracuje na záchrance 14 let. Přiznal, že vždy chtěl být záchranářem a cíleně šel za svým snem. Dotáhl to až na náměstka ředitele záchranky, práce v terénu se však nevzdal. Je rád, když se mu dobré nápady povede prosadit v praxi. Rád cestuje a svůj koníček sdílí i s manželkou a dvěma malými dětmi. Děti ale nejvíc ocení, když je sveze v sanitce. Svoji účast v soutěži považoval nejprve za vtip, ale nelituje. Líbí se mu to.

  1. Irena Al Masani

26 let, VI. ročník 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, obor všeobecné lékařství,

Paní Irena Al Masani, studentka 6. ročníku 2. lékařské fakulty University Karlovy, obor všeobecného lékařství, vždy chtěla dělat obor záslužný pro společnost. Smysl viděla v medicíně. Do budoucna se chce věnovat urgentní medicíně, kde je adrenalin a pořád se něco děje. Irena Al Masani patří k těm medikům, kteří kromě studia jezdí s odběrovou sanitkou a dělají výtěry s nosohltanu na Covid 19. Pracovala také na covid jednotce v Motole a po jejím znovuotevření tam bude opět vypomáhat. Ve volné chvíli sportuje, čte knihy a stále se vzdělává. Nově má i milujícího manžela, který ji ve všem podporuje.

  1. Eva Hanková

68 let, Oblastní Nemocnice Náchod, lékařka na infekční ambulanci

Paní Eva Hanková začínala na oddělení ORL a po dvou letech se dostala na výpomoc na infekční oddělení. Tam zjistila, že se jí tento obor líbí a zůstala mu věrná. Později infekční oddělení vedla a nyní se věnuje ambulanci. Zajímá jí interakce mezi dospělým člověkem a virem. V souvislosti s covidem, zkoumá, proč někdo nákazu ani nepocítí a někdo má těžký průběh. Paní Hanková bydlí v Novém Městě nad Metují a přírodu kolem miluje. K jejím koníčkům patří četba, turistika, plavání a lyžování. Má dva syny a tři vnuky.

  1. Helena Tlachová

63 let, Fakultní nemocnice Brno, dětská sestra na novorozenecké klinice JIRPN,

Paní Helena Tlachová pracuje jako dětská sestra specialistka na Jednotce intenzivní a resuscitační péče o novorozence (JIRPN) v porodnici na Obilním trhu v Brně už celých 44 let.

Splnil se jí dětský sen. Práce ji baví a naplňuje a je ráda, že v jejím oboru převažují šťastné chvíle nad smutnými. Přiznává, že se celý život učí, protože její obor postupuje neustále dopředu. To co umí, zase předává nastupující generaci sestřiček. Největším koníčkem Hany Tlachovéjsou knihy a cestování. Partner, synové s rodinami a vnoučata jsou obrovským potenciálem, odkud dobíjí baterky a načerpává síly.

  1. František Ždichynec

76 let, Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy, lékař – bývalý ředitel

František Ždichynec je považován za legendu pražské záchranné služby. Dlouholetý záchranář, který 6 let zastával také funkci ředitele záchranné služby, stál u spousty změn v záchranářské práci. Například 1. dubna 1987 uváděl do provozu leteckou záchrannou službu. Tenkrát si všichni mysleli, že je to apríl. V témže roce zaváděl v Praze tzv. rendez-vous systém. Přestože je František Ždichynec už v důchodu, ve zdravotnictví působí dodnes. Na částečný úvazek vypomáhá jako koroner.

  1. Kristýna Herrmannová

34 let, Nemocnice Na Bulovce, lékař infektolog, Klinika infekčních, tropických a parazitálních nemocí

Lékařka Kristýna Herrmannová pracuje na oddělení Kliniky infekčních, tropických a parazitálních nemocí. Od začátku se snaží dělat ještě něco nad rámec svých pracovních povinností. Učí studenty, dělá vlastní kampaň na očkování proti chřipce. Pětkrát také byla v české nemocnici v Keni jako lékař nebo se skupinou mediků a lékařů jako lektor. Dostala to jako nabídku a bylo jí řečeno, že je natolik bláznivá, že tam určitě pojede. Od té doby doporučuje lékařům, aby poznali, jak se dělá medicína v méně vyspělých podmínkách.

V době volna se Kristýna Herrmannová věnuje józe, do práce jezdí na kole a nemůže být bez hodin latinsko-amerických tanců. Plynně hovoří anglicky a španělsky, domluví se i německy a francouzsky, učila se také svahilštinu. Žije s partnerem a je bezdětná.

  1. Michal Beneš

22 let, student 2. lékařské fakulty Karlovy Univerzity, IV. ročník,

Student 4. ročníku 2. lékařské fakulty Karlovy Univerzity Michal Benešje nejmladším účastníkem projektu Anděl mezi zdravotníky. Z lékařských oborů ho nejvíc zajímá psychiatrie, ale připouští, že se to může ještě změnit. V době covidu pracoval v laboratoři v Ústavu patologie. Jak s úsměvem tvrdí, nebyl v první linii, ale poslední. Také pomáhal s

on-line výukou. Michal Beneš rád čte, hraje badmintona snaží se chodit do posilovny. Miluje toulky Prahou a její zajímavá zákoutí.

  1. Jana Novotná

59 let, Ústav pro péči o matku a dítě v Podolí, zdravotní sestra na odběrovém boxu

Zdravotní sestra Jana Novotná je životní optimistka. Každou práci si snaží udělat hezkou a proto i na namáhavé práci v „covidstanu“ hledá tu příjemnější stránku. Ve zdravotnictví pracuje od 18 let. Působila na interně, v dětských jeslích, v Endokrinologickém ústavu a před sedmi lety nastoupila do Podolí. Jana Novotná je workoholik. Když není v práci, chodí s manželem do Chuchle na zahrádku nebo na chalupě v Krkonoších sází stromky. Syn je hygienik a dcera je sestřičkou na zubním oddělení.

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Kdo bude tím prvním Andělem mezi zdravotníky? Bude to pečovatelka, záchranář, lékařka nebo medik?”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *