Rubriky

Květiny, které neodkvétají

Pomocí pečlivě střeženého výrobního procesu vytvořil klenotnický dům BOUCHERON unikátní prsteny s motivy květin – sasanek, macešek, hortenzií a pivoněk. Pro své „Fleur Éternelle“ (věčné květiny) používá skutečné okvětní lístky, které jsou na šperk upevněny bez použití barviv či chemikálií. Proces stabilizace lístků zachovává jejich přirozenou barvu a patentovaná politura dodává každému okvětnímu plátku sametový povrch, jenž posiluje jeho strukturu a zachycuje každou křivku. Vytvoření takového díla je výsledkem mnohaletého výzkumu a mimořádného tvůrčího úsilí, což dokazuje odvahu, vysokou odbornost a preciznost řemeslníků klenotnického domu Boucheron.

Klenotnický dům Boucheron, který založil Frédéric Boucheron v roce 1858, se rozrůstá a vyvíjí napříč čtyřmi generacemi přímých potomků. Visionářský designér a první klenotník na Place Vendôme ztělesňuje dokonalost ve výrobě šperků, high jewelry šperků a hodinek. Odvážný a svobodný styl značky Boucheron i nadále vytváří z budoucích šperků klasická díla. V současné době existuje po celém světě více než 55 butiků Boucheron. Boucheron je součástí skupiny Kering, světového lídra v oblasti luxusních a lifestylových značek.

Díky spojení kreativity, svobodného ducha, odborné znalosti a touhy po inovaci povznáší Boucheron svůj odkaz a současně posouvá hranice možného. Práce na kolekci inspirovala kreativní ředitelku Boucheronu Claire Choisneovou k tomu, aby zkombinovala tradiční techniky šperkařských umělců s těmi moderními, průkopnickými. Šperkaři klenotnického domu Boucheron nyní pracují i s 3D technikou, která skenuje a tiskne tvar květin. Boucheronu se tak podařilo takřka nemožné, poskytnout věčný život materiálům převzatým přímo z přírody.

HORTENSIA ROSITA má dvě koruny květu doplněné jemnými mini kyticemi diamantů jonquil, které rozjasňují měňavé okvětní lístky.

HORTENZIA VIOLET BLEU má azurové okraje zvýrazněné indigolitovým turmalínem, který je ozdoben diamanty zasazenými do dlaždicového vzoru. Spodní strana je zkrášlena fi alovými a modrými safíry.

ANÉMONE MERON BORDEAUX s pestíky ze žlutého zlata připomínajícími ovčí rouno má usazen 5,99karátový fialový safír, který odráží rozmanitost okvětních lístků. Žluté a modré safíry zasazené do dlaždicového vzoru doplňují barevnou škálu spodní strany prstenu.

ROSE SOPHY je vyroben z rubelitu v kombinaci s červeným zlatem. Na spodní straně jsou safíry žluté a malinově červené barvy.

ROSE D’ÉQUATEUR ROUGE se pyšní malajským granátem, který podtrhuje hedvábný měkký povrch okvětních lístků. Kámen i pestíky z červeného zlata vytváří živočišný nádech těchto květin.

ROSE D’ÉQUATEUR je ozdoben spessartinovým granátem. Středový kámen i pestíky odrážejí živost mandarínské žluti u růžových lístků.

PIVOINE CORAL CHARM, vyrobený z červeného zlata, je ozdoben topazem. Růžové duhovatění tohoto vzácného kamene připomíná měnící se světlo, které se odráží od jemných okvětních lístků prstenu.

PIVOINE LA BELLE je ozdoben vzácným fialovým safírem, který odráží duhovité odstínění okvětních lístků. Vzhled pestíků má práškový efekt, zatímco diamanty zasazené do dlaždicového vzoru souzní se strukturou a barvou okvětních plátků.

PIVOINE AVIS VARNER má okvětní lístky v růžovo-oranžových tónech sladěny se safírem padparadscha. Titanové pestíky jsou posety černými spinely, zatímco spodní strana listů je zdobena žlutými a fialovými safíry.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Květiny, které neodkvétají”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *