Rubriky

Nabízíme nevěstám kompletní servis od prstýnků po účesy, říká kadeřník HONZA KOŘÍNEK

Populární pražský kadeřník se v posledních letech zařadil mezi českou kadeřnickou elitu, a tak není divu, že jeho Hair studio Honza Kořínek často vyhledávají také nevěsty. Proto HONZA KOŘÍNEK před časem své portfolio služeb rozšířil o svatební agenturu Wedding agency Honza Kořínek. Snoubencům může nyní zajistit mnohem víc než vlasový styling pro svatebčany. Zeptali jsme se ho, jak takové přípravy svatebního účesu, ve kterém se nevěsta ve svůj svatební den bude cítit jako královna, probíhají.

Čím se by se nevěsty měly inspirovat? Mají se řídit módními trendy, nebo se raději držet klasiky?

To je vždy hodně individuální. Některé nevěsty chtějí mít „módní“ svatbu, jiné zase sázejí na klasiku. Je to opravdu na každé z nich, jak si svůj velký den představuje. Já si myslím, že ani jedna varianta není „špatná“. U svatby jako takové by mělo vše vycházet z nálady snoubenců a plnit to jejich očekávání.

Jak dlouho před svatbou hledat kadeřníka, pokud tedy nevěsty nemají stálého? Čím se při výběru řídit, jak si ověřit, že to byla dobrá volba?

Myslím si, že ideální doba je zhruba tři měsíce před svatbou. To z toho důvodu, aby se v klidu zvládla udělat zkouška účesu a aby se stihly doladit detaily. Myslím, že v tomto oboru hodně funguje doporučení, nebo to, že nevěsta byla na svatbě a líbilo se jí, jak její kamarádka byla učesaná. A v dnešní době hodně taky funguje Instagram. I tam se často hledá inspirace.

Jak vlasy připravit na velký den, čemu výběr účesu podřídit atd.

Příprava záleží na zvoleném účesu i na každém kadeřníkovi. Pokud se žena barví nebo melíruje, doporučuji tak týden před svatbou navštívit salon a provést poslední úpravy. V samotný den svatby je to pak hodně individuální podle daného looku a stylu práce každého kadeřníka. Vybraný účes by měl splňovat základní podmínku – nevěsta by si v něm měla připadat krásná, neodolatelná, spokojená a šťastná. Ve finále nezáleží na tom, zda to bude drdol, oblíbený boho styl, nebo třeba jen rozpuštěné vlasy a vlny. Se všemi nevěstami děláme vždy zkoušky účesu dopředu, abychom ukázali více variant.

Vzpomínáte si na nějakou náročnou nevěstu, která chtěla opravdu originální účes?

Asi jeden z nejoriginálnějších účesů byl velký drdol z nakrepovaných vlasů. Řekl bych, že to byl až trochu extravagantní účes, který málokterá nevěsta „unese“. Také si ale pamatuji jednu nevěstu, která měla velmi jemné vlasy, ne moc husté, v délce sotva po ramena, a přála si mít ve svatební den velký, honosný, až nabubřelý cop. Bohužel takové přání jsme splnit nedokázali. I proto se vždy snažíme nevěstám vysvětlit, že by v den D měly mít účes, ve kterém je ženich pozná a nebude v nich vidět nějakou načesanou „cizí paní“.

Připravujete pravidelně kolekce svatebních účesů, které prezentujete na známých osobnostech. Uvedl jste letos nějakou novinku?

Za posledních šest let jsme vytvořili pět autorských kolekcí se svatebními účesy. Je to práce, která mne baví a užívám si ji. A jak říkáte, už ze spousty známých tváří jsme „udělali“ nevěsty. I letos mám před sebou nějaké svatby, ale přiznám se, že aktuální kolekci jsem zatím nedělal. Možná na podzim a budu ji směrovat už k roku 2020.

Kdy je největší zájem o svatební účesy (jaro, léto, podzim, zima)?

Největší svatební boom je každý rok do května do konce září.

O jaké typy účesů je největší zájem? Dá se říct, co je teď nejvíc IN?

Stále je hodně populární boho styl, uvolněné účesy, copy, vlny… Také se hodně dávají do účesů živé květiny, věnečky nebo různé další doplňky. A co je IN? Pro každou nevěstu je to jiné. Takže trendy taky nehrají tak velkou roli.

Co všechno nabízí vaše svatební agentura, aby nevěstám přípravy usnadnila…

Můžeme snoubencům zaručit kompletní servis na míru. Zařídit dokážeme téměř vše a na počkání (smích). Od místa, hudbu, výzdobu, catering, šaty, prsteny… až právě po účesy.

WEDDING AGENCY HONZA KOŘÍNEK

Svatební agentura se vyznačuje profesionalitou, individuálním přístupem, ale také rodinnou atmosférou, kterou by měla navázat na skvěle fungující kadeřnický tým. Služby Wedding agency Honza Kořínek jsou opravdu široké. A to od kompletního svatebního servisu a zajištění všech příprav i samotného svatebního dne, až po jednotlivé dílčí záležitosti a doporučení spolehlivých a prověřených dodavatelů.

The Sensual – kolekce svatebních účesů 2018

Zatím poslední svatební kolekce Honzy Kořínka dostala název The Sensual – Smyslná a klasické nevěsty byste v ní jen těžko hledali. „Už dávno jsem si přál, abychom svatební kolekci a focení svatebních účesů udělali jinak než doposud. Zvolili jsme pánské stylingy a díky tomu více vyniknou svatební účesy,“ řekl na vysvětlenou Honza Kořínek. Najdete v ní účesy z rozpuštěných vlasů, lehce sepnuté v „boho stylu“, ale také klasické nestárnoucí výčesy. „Tato kolekce byla hodně rozmanitá, pestrá a ukázala mnoho směrů. Co se týká svatebních účesů, je zatím nejextravagantnější, kterou jsem s mým týmem kdy vytvořil,“ dodal.

Tvářemi kolekce The Sensual se staly tři známé a úspěšné ženy – herečky Markéta Stehlíková a Eva Burešová a zpěvačka Markéta Plecháčová. „Jsem rád, že se mi podařilo vytvořit zajímavé inspirace pro nevěsty s kratšími vlasy. Markéta Stehlíková má krátké mikádo a jak je vidět, i z něj se dají vytvořit neokoukaná pojetí svatebních účesů,“ říká Honza Kořínek.

U zpěvačky Markéty Plecháčové Honza Kořínek pracoval s rovnými vlasy, využil jejich krásy a lesku. „Chtěl jsem samozřejmě ukázat i klasické svatební účesy, a tak jsem udělal ,slzu‘ ke straně, také roztahaný cop anebo netradiční drdol,“ popisuje kadeřník.

V případě herečky Evy Burešové Honza Kořínek využil její přirozenosti a živočišnosti. „Eva je živel, nespoutaný stejně jako její vlasy. A to jsem zapojil i do své inspirace. Nejprve jsem pracoval s vlnami, které jsem uhladil, hodně naleskoval a nechal volně žít svým životem,“ vysvětluje Honza Kořínek.

EVA BUREŠOVÁ

MARKÉTA PLECHÁČOVÁ

MARKÉTA STEHLÍKOVÁ

Účesy: Honza Kořínek, asistence Terézia Martinková

Make-up: Klaudie Havlová

Oblečení: Lay Sedláková, Roman Šolc

Modelky: Markéta Stehlíková, Eva Burešová, Markéta Plecháčová

Foto: Hair studio Honza Kořínek/Petr Kozlík

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Nabízíme nevěstám kompletní servis od prstýnků po účesy, říká kadeřník HONZA KOŘÍNEK”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *