Rubriky

Noc v zajetí dračího ovoce

Zářivá hrdinka v podání Zoë Kravitz v asijském velkoměstě zahaleném černou nocí. Stačí jen trocha vůně BLACK OPIUM EAU DE PARFUM NEON, aby se vznesla na vlně neonu a kávy. Temnotou září živé barvy a vytvářejí nadpozemské osvětlení její smyslné krásy. Kráčí na svých podpatcích ulicemi, září intenzivněji než kdy jindy a je připravena zářit celou noc.

Vůně BLACK OPIUM EAU DE PARFUM NEON je návyková a neodolatelně dráždivá. Jediné, co chce, je vyniknout…cítit rychlost světla a zářit jako hvězda až do svítání.

V roce 1977 Yves Saint Laurent jako první proměnil vůni do podoby lahodné dekadentní závislosti. Za úspěchem stála žhnoucí směs koření a pryskyřic. Byla to revoluce uvnitř flakonu – zrodilo se OPIUM. V roce 2014 společnost Yves Saint Laurent Beauté oživila tento návykový koncept vůní BLACK OPIUM, která kombinovala bílé květy s dávkou adrenalinu v podobě silné koncentrace černé kávy, jaká se v dámské vůni objevila úplně poprvé. Drsná. Sexy. Rockově elegantní. Záplava ryzí energie pro vyzývavou a silnou ženu, která se nebojí využít svůj instinkt. Dnes si tato uhrančivá kompozice razí cestu světem módy a ukazuje se ve své nejzářivější podobě: BLACK OPIUM EAU DE PARFUM NEON.

Poznámka od parfumérů:

„Chtěli jsme reprodukovat povzbuzující aroma silné černé kávy od horních až po spodní nóty, které ucítíte, když si přivoníte k šálku kávy,“ vzpomíná Nathalie Lorson a dodává: „Abychom toho docílili, opřeli jsme se o techniku zvanou ‚vůně chuti‘. Zachytili jsme všechny aromatické molekuly z čerstvě uvařeného šálku kávy, analyzovali jsme je a znovu vytvořili základ kávového absolutu. Výsledek vyniká hutnou konzistencí s likérovými fasetami a tabákovými akcenty. Tento postup jsme opakovali, dokud jsme nevytvořili dokonalý návykový kávový akord pro BLACK OPIUM.“

Vůně: živoucí kontrast noci a světla

Každou ženu uchvátí elektrizující nóty, které protínají akord černé kávy, ikonický motiv vůně BLACK OPIUM, jako vertikální paprsek světla nočního města. Mistři parfuméři Nathalie Lorson, Marie Salamagne, Olivier Cresp a Honorine Blanc (Firmenich), autoři původní vůně BLACK OPIUM, vybrali dračí ovoce a použili ho jako kontrastní prvek zářivé barvy do své nejúspěšnější kompozice.

Toto fascinující a nebezpečně přitažlivé ovoce původem z Asie, vynikající fialovou slupkou se zelenými trny a lahodnou dužinou, se nyní stalo inspirací pro nový neonový akord. Ve spojení s jiskřivou mandarinkou a citronem vyniká živoucím charakterem kyselé zelené šťávy a neonově růžového ovoce, a to přímo v srdci nové vůně.

„Z dračího ovoce nelze extrahovat vhodný výtažek, a tak jsme museli esenci vytvořit sami,“ vysvětluje Nathalie Lorson. „Má lahodnou chuť a velmi sugestivní barvu a texturu. To nás inspirovalo… Náš průkopnický akord dračího ovoce je svěží s ostrými zelenými prvky. Ve snaze vyvolat dojem jeho fuchsiové slupky jsme umocnili svěží a ovocný charakter této složky.“

Původní bílé květy z vůně BLACK OPIUM nahradily žhavé psychedelické neonové barvy. Květinový akord je ještě zářivější a omamnější a spojuje se se svůdným arabským jasmínem z Indie a absolutem květu pomeranče. Charakteristický a návykový akord černé kávy ostře kontrastuje s neonově zářícími tóny. Zabalený do extatického oparu pižma a hutného vanilkového absolutu míří po neonové cestě vstříc svítání.

„Chtěli jsme zastavit čas a zachytit ten kratičký okamžik, kdy den přechází v noc. Obloha nad městem je zabarvená do intenzivní fialové a je neodolatelně nádherná. Krása okamžiku. Naším cílem bylo představit novou podobu návykové vůně BLACK OPIUM s motivem paprsku barevného světla, který protíná tajemnou noc. Zářící pomerančový květ a provokativní ráz dračího ovoce přináší novou, jasnou a dokonale ženskou energii gurmánské kávě, která je charakteristická pro celou tuto řadu vůní,“ prozrazují autoři vůně.

Flakon: tma protnutá paprskem světla

Flakon má nyní prodloužený design a září černými třpytkami, které dávají vůni BLACK OPIUM osobitou rockovou eleganci. Rozprašovač vytváří dojem uvnitř ukrytého neonu. Připomíná tak „neonový kávový“ akord, který stoupá vzhůru a od prvních tónů rozzařuje celou kompozici vůně BLACK OPIUM EAU DE PARFUM NEON. Samotný juice odráží živoucí nóty vůně a září svojí neonovou růžovou barvou skrze průhledný ikonický kroužek uprostřed flakonu.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Noc v zajetí dračího ovoce”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *