Rubriky

Nominace CZECH and SLOVAK HAIRDRESSING AWARDS 2019 vyhlášeny

Po dvou letech se opět koná prestižní, mezinárodně uznávaná soutěž, která je oslavou kadeřnického umění. Již 16. ročník Czech & Slovak Hairdressing Awards už zná jména finalistů v jednotlivých soutěžních kategoriích. Vybrali je koncem srpna členové odborné a novinářské poroty. Šanci získat titul Kadeřník roku má v tuto chvíli 25 kadeřníků nominovaných v kategoriích Dámský komerční účes a Pánský komerční účes. Kdo z nich bude Kadeřníkem roku 2019, se dozvíme 16. listopadu 2019 na slavnostním galavečeru ve Fóru Karlín.

V pátek 23. srpna zasedala novinářská porota, která rozhodovala o nominovaných v kategorii Cena tisku ČR a Cena tisku SR. Porotu tvořilo jedenáct novinářů odborných a lifestylových magazínů, přičemž tři zastupovali Slovenskou a osm Českou republiku. Následující den se do Prahy sjela odborná porota složená z deseti expertů, z nichž bylo šest zástupců České republiky Ivana Mentlová, Filip Vaněk, Margita Skřenková, Pavlína Němcová, Jan Špilar, Jana Burdová a čtyři zahraniční kadeřníci – Hakan Alacali z Holandska, Dylan Britain z Velké Británie, Tatiana Nitchenko z Ruska a Anna Kulec Karampotis z Polska. Všechny soutěžní sety byly označeny pouze alfanumerickým kódem, aby byla zajištěna anonymita soutěžících a objektivita. Porota tak hodnotila soutěžní fotografie bez možnosti zjistit autora. V letošním roce rozhodovala v těchto kategoriích: Dámský komerční účes Praha, Čechy, Morava a Slovensko, Pánský komerční účes, Avantgardní účes, Kolorista roku, Objev roku a Tým roku.

I tentokrát se do soutěže zapojilo mnoho skvělých kadeřníků, za které mluví vynikající výsledky jejich práce a inspirativní nápady. Martina Slámová, PPS Manažerka Schwarzkopf Professional a zároveň organizátorka soutěže, dodává: „Jsem mile překvapena velkým zájmem o Czech & Slovak Hairdressing Awards. V portfoliu soutěžících se standardně objevují skvělá jména již známých kadeřníků a kadeřnických salonů, ale jsme velmi rádi také za velkou účast nováčků v tomto ročníku. Všechny kolekce mají vysokou úroveň, naprosto srovnatelnou se zahraničím, což potvrzují slova našich mezinárodních porotců. Věřím, že i díky této soutěži se nám daří podporovat povědomí o kadeřnickém řemesle. Držíme palce všem.“

Nominace byly vyhlášeny na tiskové konferenci, která se konala 10. září v galerii Občanské plovárny. Kromě již zmíněné PPS manažerky Schwarzkopf Professional Martiny Slámové se jí zúčastnil Country Manager divize Schwarzkopf Professional společnosti Henkel ČR Petr Freiberg, topmodelka Pavlína Němcová, úřadující Kadeřník roku 2017 Igor Sedlák a členka Síně slávy a předsedkyně odborné poroty Jana Burdová. Předsedkyně poroty má tu výhodu, že se soutěže v minulosti sama zúčastnila a 3x vyhrála nejvyšší trofej. „Tato mimořádná soutěž mě naučila, že spolupráce je vždycky víc než konkurence. Nejde o to porazit ostatní, ale předvést svou kreativitu a podpořit prestiž kadeřnického řemesla. Měla jsem možnost vidět soutěžní práce kolegů z jiných zemí a to mě přesvědčilo, že jsme lepší než mnozí z nich. Buďme tvůrci trendů, ať nás svět následuje,“ řekla mimo jiné. Igor Němec přiznal, že titul Kadeřník roku je opravdu zavazující, protože klienti od něj očekávají něco velkolepého.

Kdo se stane tím nejlepším kadeřníkem v České a Slovenské republice pro rok 2019 se dozvíme 16. listopadu 2019 na slavnostním galavečeru, který se i tentokrát uskuteční v prostorách Fóra Karlín v Praze. Slavnostním večerem bude provázet Iva Pazderková a Lukáš Pavlásek. Program předávání cen navíc zpestří hudební vystoupení a dvě velkolepé kadeřnické show: Essential Looks show 2/2019 a show Kadeřníka roku 2017 Igora Sedláka. Galavečer bude probíhat v slavnostním duchu u kulatých stolů a bude zakončen po skončení programu galavečeří v bufetovém stylu.

Chcete se zapojit do hlasování v kategorii Cena veřejnosti? Hlasovat můžete až do 15. října na stránkách www.vasenprovlasy.cz/kadernik-roku.

 

Nominace v jednotlivých kategoriích CZECH & SLOVAK HAIRDRESSING AWARDS 2019

DÁMSKÝ KOMERČNÍ ÚČES PRAHA

Jana Langmajerová (BOMTON STUDIA)

Martin Loužecký (HAIRTHUSIASTS)

Leona Sluková (SALON ROBERT STARÝ)

Lea Trabaková (SALON MICHAL ZAPOMĚL)

Martin Tyl (NEW YOU)

DÁMSKÝ KOMERČNÍ ÚČES ČECHY

Dominika Bončová (SALON MICHAL ZAPOMĚL)

Adéla Kodetová (AKA SALON)

Jiří Kožíšek (HAIR ART JIŘÍ KOŽÍŠEK)

Michal Moučka (MICHAL MOUČKA)

Romana Topinková (SALON RT)

DÁMSKÝ KOMERČNÍ ÚČES MORAVA

Adam Adlt (TOP HAIR RADKA MARKOVÁ)

Marcela Blechová (SALON TOP)

Romana Fröhlichová (STUDIO ETERNITY)

Lenka Gorčíková (HAIR STUDIO PIEL)

Helena Oláhová (STUDIO MARTIN NOSÁL)

DÁMSKÝ KOMERČNÍ ÚČES SLOVENSKO

Jana Čížová (ONE BEAUTY & CARE)

Martina Novotná (VLAS MEJKER)

Carolina Rosenberger (ATELIER CAROLINA ROSENBERGER)

Igor Sedlák (IGOR SEDLÁK – SALÓN)

Júlia Sukuba (IZABELA TRUTZOVÁ – STUDIO REBEL)

PÁNSKÝ KOMERČNÍ ÚČES

Jan Balcařík (NICHE SALON)

Nela Matýsková (SALON PETRA MĚCHUROVÁ)

Jiří Prágr (SALON ROBERT STARÝ)

Robert Starý (SALON ROBERT STARÝ)

Martin Tyl (NEW YOU)

Z těchto hlavních kategorií vzejde celkový vítěz, nositel titulu Kadeřník roku 2019.

Zbývající kategorie uveřejníme zítra.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Nominace CZECH and SLOVAK HAIRDRESSING AWARDS 2019 vyhlášeny”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *