Rubriky

Novinky 10. ročníku StarDance

Už v sobotu 12. října odstartuje na obrazovkách České televize jubilejní 10. řada StarDance. Připomene to nejlepší z historie soutěže a zároveň přinese spoustu atraktivních novinek. Divákům se opět představí deset osobností různých profesí. Poprvé vystoupí například spisovatelka, youtuber nebo uznávaný rybář. V porotě také zasednou dva noví členové, kteří StarDance v minulosti zakusili jako soutěžící. A nových bude všech deset profesionálních tanečníků.

1) První kolo připomene úspěšnou historii StarDance v České televizi. O slavnostní opening se postarají všichni bývalí vítězové z řad tanečníků. Diváci se také mohou těšit na sestřih připominající předchozích devět kol. Do hlediště přijalo pozvání bezpočet hvězd, které se StarDance v minulosti aktivně zúčastnily.

2) Druhý soutěžní večer bude věnován Karlu Gottovi, největší legendě české pop music, která letos oslavila 80. narozeniny. Prostřednictvím těch nejlepších skladeb StarDance připomene pěveckou hvězdu spojující všechny generace.

3) Třetí kolo nazvané Dance with company otevře velké stepařské číslo pod vedením mistra Tomáše Slavíčka. Taneční páry budou mít za úkol začlenit do svých choreografií taneční company a tím své vystoupení proměnit ve svébytnou samostatnou show.

4) Čtvrtý večer bude pohádkový. V úvodu se diváci mohou těšit na světové baletní číslo a pak přijdou na řadu slavné filmové a muzikálové pohádkové melodie a hity. Speciální bude i stylizované pojetí, stále ovšem plně v duchu tance a noblesy.

5) Pátá sobota bude patřit jenom letošním hvězdám, jejich vystoupením, jejich choreografiím a nápadům. Ukázku několika standardních tanců na profesionální soutěžní úrovni předvedou opravdoví mistři.

6) Šesté soutěžní kolo StarDance zavzpomíná na výročí 17. listopadu. Bude se pracovat s pojmem „svoboda“, a to v širším významu, přirozeně s přesahem do umění. O velkolepý opening se postará Circus La Putyka.

7) Benefiční večer proběhne již po čtvrté a tanec tak opět bude pomáhat. V tomto kole opět nikdo nevypadne a k porotě zasedne patron Centra Paraple Zdeněk Svěrák.

8) Ukradený náhrdelník je název osmého soutěžního kola. Vystoupení všech párů prostoupí jeden příběh s detektivní zápletkou. Dějová linka se začne odvíjet s prvním tancem a skončí s posledním. Každý pár zatančí dvakrát, a tak se může do příběhu vracet a navazovat na něj. Druhým v pořadím bude scénický tanec, který se do dramaturgie soutěže po odmlce vrací.

9) Podobu devátého večera ovlivní porotci! Každý z nich bude mít příležitost reálně působit na taneční vystoupení jednoho z párů. Během tréninkového týdne porotce navštíví přidělený pár ve zkušebně a bude ho mentorovat. Jeho taneční číslo nebude porota samozřejmě v soutěžní večer bodovat. A stejně jako loni ve druhé části tohoto kola rozhodnou o třetím postupujícím pouze diváci. Ti se mohou těšit také na originální číslo Jana Ondera a Marka Zelinky.

10) Velké finále začne nezapomenutelným kankánem v podání žen i mužů. Naposledy si spolu zatančí všech deset párů a diváci se mohou těšit i na předvánoční hudební překvapení.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Novinky 10. ročníku StarDance”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *