Objevte pestré chutě sójových výrobků

Sklouzli jste ve svém jídelníčku do zajetých kolejích? Kupujete stále tytéž výrobky a připravujete pořád dokola několik oblíbených jídel? Zkuste to změnit – objevte pestré chutě sójových výrobků.

Sójové produkty a polotovary na nás vykukují z regálů každého obchodu se zdravou výživou. A není se čemu divit. Sója má řadu zdravotních benefitů a je oblíbená především jako bohatý zdroj bílkovin, proto bývá oblíbená především mezi vegetariány a vegany. Na rozdíl od masa a mléka neobsahuje živočišné tuky, které lékaři označují za jednoho z hlavních viníků tloustnutí a kardiovaskulárních chorob, jako je srdeční infarkt, mozková mrtvice, cukrovka apod. Není v ní ani cholesterol, který přispívá ke kornatění cév, jejich zužování a vzniku rizikových krevních sraženin. Naopak v sóji najdete rostlinné steroly, které brzdí vstřebávání cholesterolu do krve.

Pokud chcete zdravě zpestřit svůj jídelníček, tak jsou sójové produkty správnou volbou. Na trhu je pestrá nabídka – mléka, jogurty, kefíry, majonézy, tofu, tempeh a další. Jídelníček si tak můžete ozvláštnit sójou velice snadno a nenápadně, stačí jen občas klasické kravské mléko, jogurt či majonézu nahradit sójovou variantou.

Sójové mléko se skvěle hodí například do ovesných kaší, koktejlů nebo ovocných smoothie. Pokud patříte mezi fanoušky pestrých chutí, tak oceníte i sójová mléka s příchutí, například česká značka sójových produktů Soyka připravuje mléka s příchutí vanilka, karob nebo kardamom.

I při letní grilovačce oceníte benefity sóji. Horké letní počasí často odrazuje strávníky od skvělé chuti majonézy, hlavně z obav před salmonelou. Sójová majonéza Soyka neobsahuje vajíčka, ale jen rostlinné ingredience, jako jsou sójové boby BIO, slunečnicový olej BIO, vodu, jablečný ocet BIO, pšeničný sirup BIO, hořčičné semínko. Časté obavy z nepříjemných zažívacích problémů z vajíček v majonéze vás už nemusí trápit.

Základem zdravého jídelníčku je pestrost a důraz na kvalitu potravin, proto i při výběru sójových výrobků vsaďte na kvalitní produkty z geneticky nemodifikovaných sójových bobů v BIO kvalitě.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Objevte pestré chutě sójových výrobků”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *