Rubriky

Poradna: Jsou barvy u prádla důležité

ŽANETA ILUTANOVÁ je profesionální stylistka prádla, velmi akční stylistka. Už asi již pět let pravidelně jezdí do všech krajů naší republiky (občas i na Slovensko) a ve firemních prodejnách Triola poskytuje ženám odborné rady při výběru prádla i plavek. Svůj pracovní čas tráví ve zkušebních kabinkách nebo mezi regály. Zná velmi dobře všechna tajemství ženské postavy. Dokonce i mnohá tajemství srdce a duše. Poradila už tisícovkám žen. Dnes jsme se Žanety zeptali: Jsou barvy u prádla důležité?

Na to je jednoduchá odpověď. Velmi důležité! Módnímu průmyslu vládnou trendy a mezi ně patří i trendy barevné. Ty se mění několikrát do roka, respektive každou sezonu – pro jaro, léto, podzim a zimu. A pak je tu kategorie Barva roku, která by měla vydržet celý rok a být inspirativní nejen pro módní průmysl, ale i spotřební, nábytkářský, automobilový atd. 

Výběr barvy roku není nahodilý, vybírá a určuje jej celosvětový specialista na barvy, společnost Pantone Color Institut – tedy největší machr na barvy na světě, který vyvíjí základ všech barevných vzorníků, nové odstíny atd. Známý je především mezi výrobci barev, nátěrových hmot, mezi tiskaři, barvíři vláken i umělých hmot. Odstín a výběr barev pro cokoliv se prostě určuje podle vzorníku „Pantonek“. Tento světový hráč určuje barvu roku, na jeho volbu navazují pak ostatní obory, tedy i designéři a výrobci látek.

Společnost Pantone bere při volbě barvy roku v úvahu i to, jaká je například nálada ve společnosti, v kultuře, v designu anebo právě v módě. Barvou tohoto roku je korálová.

Barva roku není izolovaným projektem, s jejími kombinacemi, různými odstíny a tóny se můžete setkat v mnohých lidských činnostech a oborech. A budete překvapeni, jak nápadité kombinace to budou. Uvidíte je nejen v módě, ale i v prodejnách nábytku, v dekoracích, ve stavebnictví, v kadeřnictví či v psích salonech.

Barvou roku se samozřejmě řídí i výrobci prádla. Ale nezapomeňte při výběru barvy u prádla na praktickou stránku – pod tmavá trička a topy zvolte podprsenku tmavé barvy, pod světlou halenku pak světlou, ideálně tělovou. Chcete-li si i v září udržet letní look, tedy nechat vyniknout opálenou pokožku, klidně sáhněte po bílé barvě triček a topů nebo po zářivých barvách. A nezapomeňte, že pod bílou halenku je nejlepší tělová podprsenka, je totiž neviditelná. Samozřejmě, když chcete, aby vám prádlo vykukovalo z výstřihu, zvolte trendovou barvu a nápaditý design. A to může být pro letošek právě korálová a její jemné prádlové odstíny.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Poradna: Jsou barvy u prádla důležité”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *