Rubriky

Poradna: Proč jsou kulatá prsa sexy?

Žaneta Ilutanová je profesionální stylistka prádla. Velmi akční stylistka – už asi pět let pravidelně jezdí do všech krajů naší republiky (občas i na Slovensko) a ve firemních prodejnách Triola poskytuje ženám odborné rady při výběru prádla i plavek. Svůj pracovní čas tráví ve zkušebních kabinkách nebo mezi regály. Zná velmi dobře všechna tajemství ženské postavy. Dokonce i mnohá tajemství srdce a duše. Poradila už tisícovkám žen. Dnes jsme se jí zeptali: Proč jsou kulatá prsa vnímána jako sexy?

Každý den vidím desítky ženských prsou. Měřím je, sahám na ně, usazuji je do podprsenek. Mají různé velikosti i tvary. A od jejich nositelek se na mě sypou každý den dotazy – jak je zpevnit, zmenšit či zvětšit, jak vylepšit dekolt. O kulatých prsou se nejčastěji tvrdí, že jsou sexy. Nedalo mi to a zapátrala jsem PROČ. Proč jen kulaté jsou sexy! Proč ne prsa špičatá, placatá, poddajná a měkká?

Vypadá to, že odpověď má několik rovin. V první úrovni stojí fakt, že vitalita a mládí je prezentováno plností a pevností postavy, tedy i prsou. A pak tu jsou i historické (vývojové) souvislosti a vzorce chování, podle kterých se muži i ženy řídí. Dočetla jsem se, že koule je symbolem dokonalosti a dokonalý kulatý tvar má magický harmonizující účinek – na všechno, tedy i na člověka.

V minulosti lidé častěji než dnes čelili každodennímu nebezpečí. Byli mnohem více spjati s přírodou a plně odkázáni na její rozmary. Byli častěji ohrožováni na životech. Proto rádi vídali na obloze zářící kulaté slunce – to byl symbol stálosti a jistoty. Když slunce nevysvitlo, tak si toužebně přáli, aby tomu tak bylo, protože slunce znamenalo teplo a budoucí úrodu. V přírodě má většina pro člověka důležitých plodin a semen kulatý a oválný tvar (např. čočka, hrách, oves, mák, kukuřice, zelí, kapusta, dýně, jablka i brambory). Kulaté plody zajišťovaly přežití a budoucí život. Představovaly tedy naději a budoucnost. I kapka vody je zakulacená, stejně jako mísa plná jídla, vajíčka, kulatý pecen chleba či kulatý stůl, u kterého jsou si všichni rovni. Právě kulatost prezentuje vitalitu, mládí, pevnost a plodnost. Opakem je povadlost (tedy vizuálně ochablá, vytahaná a placatá prsa).

V minulosti lidé velmi přesně vnímali, že nepravidelná, ostrá a hranatá část přírody je nebezpečná a nepřátelská. Projevovala se agresivními tvary, např. nepravidelnými hroty meteoritů, které dopadly na zem a cestou vše ničily, ostrými štíty nevlídných hor, kamením, ostrou zbraní v rukou válečníka. Ostrá a hranatá část přírody pro člověka vždy znamenala nebezpečí a pohromy.

A teď považte, že žena má na svém těle hned několik harmonizujících lokací – dvě polokoule vpředu a dvě vzadu – proto má její oblá silueta pro mužské oko tak lahodný účinek. Muž má rád „venku“ chvilkové nebezpečí, někdy i agresi, skutečně ho může vzrušovat pověstná špičatá podprsenka v legendárním klipu zpěvačky Madony. Na druhé straně má rád „doma“ obliny, klid a harmonii – chce prostě své jistoty, koule, polokoule.

V jistém věku (hlavně po dětech) už má málokterá žena plná kulatá prsa. Ani ženy boubelky nemívají tento ideální tvar. Pokud vám smím doporučit, tak z toho nedělejte tragédii. Vybírejte si podprsenky s vyztuženými koši, např. podprsenky s T-švem, tedy takové, které mají košíčky sešité ze tří dílů a které i z povadlých prsou zformují sexy dekolt a pěkně kulaťoučké harmonizující lokace – tedy alespoň to tak v triku, v topu a ve svetříku bude vypadat.

 

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Poradna: Proč jsou kulatá prsa sexy?”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *