Rubriky

Potěšte školačky stříbrným šperkem

Originální stříbrné šperky PRAQIA jsou pro děti mnohem vhodnější než obyčejná bižuterie. Jsou antibakteriální a alergicky neutrální. Neobsahují nežádoucí příměsi jako nikl nebo kadmium. Jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů – v nejvyšší ryzosti 925/1000. Roztomilé ozdoby mohou fungovat jako vzpomínka na prázdniny i jako motivace malých slečen na začátku školního roku.

A motivy? Posuďte sami – srdíčka na mnoho způsobů, pomněnky, andílci, kytičky i zvířátka (pejsci, kočičky, slon, plameňák, mořský koník, jednorožec). Jsou tu ale i drobnosti pro kluky, třeba motorky nebo bagry. Odrostlejším dětem jsou určeny trendové šňůrkové náramky – holky a kluci je rádi nosí, a ještě raději je věnují svým kamarádům i malým láskám.

Stříbro je bezpečnější a pro děti vhodnější než bižuterie

Plastové korálky a různé řetízky jsou na první pohled krásné, ale ne vždy pro děti vhodné – neznáme totiž složení výrobku, použité barvy či laku. Těžko bychom na takových výrobcích hledali certifikaci CE, označení pro soulad s evropskou legislativou. Proto je ideální mít svého výrobce v regionu, tzv.za humny. Abyste si mohli ověřit jeho výrobní historii, ohlasy a reference, jeho výrobní standardy, ocenění či kritiky. U nestandardní bižuterie se z těžkých kovů v nadlimitní míře objevují nejčastěji nikl, olovo a kadmium. Jak víme že školních lavic, je naše pleť a pokožka „propustná“, takže se přes ni dostávají tyto jedy do našeho organismu, kde mohou způsobit kožní problémy, genetické mutace i rakovinové bujení.

Jak se o stříbro starat?

Šperky a stříbrné doplňky uchovávejte vždy odděleně od jiných ozdob. Stříbro je náchylné k černání povrchu, což je vyvolané oxidací na vzduchu či příliš kyselým PH faktorem pokožky a vylučovaného potu. Většina chemikálií je pro stříbro agresivní, proto je třeba se vyhnout dlouhodobému kontaktu s čisticími prostředky. Škodlivé mohou být i kosmetické přípravky, jako jsou krémy, tělová mléka, vůně, opalovací krémy a oleje. Špatný vliv má na stříbro i chlor např v bazénu. Šperkům mohou uškodit i minerální prameny. Stříbrné šperky renomovaných českých výrobců jsou kvalitní, navíc antibakteriální a alergicky neutrální, ovšem je třeba o ně náležitě pečovat, aby vám vydržely celý život

Současným trendem je rhodiování stříbrných šperků. Je to nová antioxidační povrchová úprava, která přináší vylepšení vlastností a zvýšení odolnosti šperků. Stříbro, jak již bylo řečeno, na vzduchu oxiduje, následkem toho potom černá, ztrácí svůj lesk a snižuje se jeho odolnost a kvalita. Díky technologii rhodiování, která je dražší než zlacení (rhodium je totiž jedním z nejdražších kovů), jsou šperky mnohem odolnější, mají vyšší lesk, nečernají ani nežloutnou.

Špeky zakoupíte na www.praqia.cz, dále asi ve 300 prodejen Teta a v hračkářství Hamleys.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Potěšte školačky stříbrným šperkem”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *