Rubriky

Používání smajlíků má pozitivní vliv na randění

On-line seznamky a seznamovací aplikace jsou pro dnešní lidi důležitými kanály, přes které hledají potenciální životní a sexuální partnery. Při navazování romantických vztahů tak v současnosti hraje důležitou roli psaná komunikace. Američtí výzkumníci nově zjistili, že lidé, kteří ve svých zprávách častěji používají smajlíky, mají lepší šanci nejen na rande, ale i na sex a dlouhodobější vztah.

Dnešní lidé čím dál častěji hledají lásku přes internetové seznamky a seznamovací aplikace. Podle průzkumu společnosti Kaspersky Lab z roku 2018 alespoň jednou za život vyzkoušelo on-line seznamku 59 procent Čechů, i když vážnější vztah zde hledalo jen asi 20 procent lidí. Kromě toho k seznámení hojně slouží i sociální sítě. Při hledání potenciálního partnera tak nabývá na důležitosti psaná komunikace. „Ta však ve srovnání s komunikací tváří v tvář pokulhává – například v projevech emocí. Tón, zabarvení hlasu, mimika, gesta, to vše se značnou měrou na komunikaci podílí, a to vše nelze příliš snadno v psaném projevu vystihnout,“ vysvětlil Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, který testuje a prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou. Moderní doba si řešení tohoto problému zčásti našla ve využívání takzvaných emotikon. Vědci nyní zjistili, že používání „smajlíků“ dokonce může mít pozitivní vliv na randění a hledání sexuálního partnera.

Víc smajlíků, víc sexu

Američtí odborníci z neziskové organizace Kinsey Institute provedli dvě studie na zhruba 5 tisících respondentech, v níž porovnávali míru používání emotikon v textech, které si lidé během seznamování a následného udržování kontaktu vyměňovali. Zjistili, že lidé, kteří častěji prokládali své texty na on-line seznamkách emotikonami, šli na více prvních schůzek a byli úspěšnější v udržení kontaktu s potenciálním partnerem. Zároveň u nich během rande častěji došlo na polibky a jejich schůzky ve vyšší míře vyústily v sex i dlouhodobější vztah.

„Používáním emotikon lidé do svého psaného projevu vnášejí více emocí, navíc to dle psychologů značí dobré schopnosti vyjadřování svých citů, přičemž obojí samozřejmě napomáhá rozvíjení romantických vztahů,“ komentuje výsledky průzkumu Adam Durčák. „To ovšem nemění nic na tom, že v seznamování stále hraje nejdůležitější roli komunikace tváří v tvář. K té ale v případě on-line seznamek může dojít jedině tehdy, kdy se lidé ‚z obou konců drátu‘ rozhodnou sejít na prvním rande. A k dosažení této mety jim, zdá se, mohou emotikony významně pomoci,“ uzavírá Durčák.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Používání smajlíků má pozitivní vliv na randění”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *