Rubriky

Ruce jako zrcadlo organismu

Ruce se v průběhu dějin staly symbolem života. Jejich tvar, gesta či naznačený pohyb jasně vypovídají o tom, jaký je člověk, jemuž ruce patří. Z orientálního hlediska jsou ruce zajímavé také tím, že na prstech začínají a končí nejdůležitější energetické dráhy, které mají bezprostřední vztah k jednotlivým lidským orgánům.

Ruce jako nástroj komunikace

Odnepaměti ruce slouží člověku jako komunikační nástroj – co nedokážeme říci slovy, spolehlivě vyjádříme gesty. Ne náhodou jsou ruce základním dorozumívacím prostředkem ve znakové řeči. Jsou prvním vjemem, který naši společníci vnímají a podle něhož nás posuzují. Proto je tak důležitá systematická péče o jejich vzhled.

Masáž, důležitá součást ošetření rukou

Součástí klasické manikúry by mělo být ošetření celých rukou, včetně pokožky. Tedy i masáž rukou – bez ohledu na to, jestli jde o masáž kompletní (celotělovou) nebo částečnou (obličej, nohy nebo ruce). Nejenže zaručí příjemné uvolnění, ale může pomoci zmírnit bolesti nebo ulevit od starostí.

Masáž krok za krokem

Na prstech rukou začínají a končí nejdůležitější energetické dráhy, z nichž každá má vztah k nějakému orgánu či systému.

PALEC je spojen s dýchacím systémem a játry.

UKAZOVÁK je prstem zažívání – je na něm totiž meridián tlustého střeva. Jeho vitalitu poznáte podle svalu mezi palcem a ukazovákem (jemným rozmasírováním ztuhlého svalu usnadníte vyprázdnění).

PROSTŘEDNÍK je nositelem meridiánu osrdečníku, představitelem tekuté složky krevního oběhu a také psychiky.

PRSTENÍK je medicínským prstem, na kterém začíná „trojitý ohřívač“, což je meridián tří systémů: dýchacího, zažívacího a močového.

Na MALÍKU končí meridián srdce a promítají se sem ledviny.

DLAŇ vypovídá o vlastnostech fyzických, prsty o vlastnostech psychických. Uprostřed dlaně je důležitý bod, do kterého orientálci promítají srdce. Má mimořádný význam pro vitalitu organismu – unavení lidé při masáži tohoto bodu pookřejí. Nedoporučuje se intenzivně jej masírovat aktivním a rozčileným klientkám.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Ruce jako zrcadlo organismu”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *