Rubriky

Ručně vyrobené šperky z PET lahví

Z čeho všeho se dají tvořit šperky? Plastové lahve nejspíš na prvním místě neuvedete, když se však podíváte, co díky nim na virtuálním tržišti FLER.cz vzniká, půjdou všechny pochyby o materiálu stranou. Šperky jsou různorodé, ručně vyráběné, a navíc díky své muší váze (obzvlášť v případě náušnic) příjemné na nošení.

Výrobou šperků z plastových PET lahví sice planetu před plasty nezachráníme, ale jde o krásný příklad upcyklace, tedy znovu využití předmětu či materiálu k jinému účelu, než byl původně stvořen. Uměleckou upcyklací se to na Fleru jen hemží a šperky z plastových lahví zde mají své zasloužené místo. Vždyť kdo může říct, že jeho šperky jsou z odpadu?

Upcyklované plastové šperky a doplňky představují opravdu kreativní řešení výroby doplňků v „době plastové”. Tvůrci kladou důraz také na kvalitní doplňky, třeba háčky a zapínání z chirurgické oceli, a zároveň svými produkty dokazují, že ne vše, co považujeme za odpad, patří do popelnic či kontejnerů. Protože spousta materiálu může posloužit krásným věcem – stačí šikovné ruce a těch je na Fleru nespočet.

Tady je pár krásných příkladů:

Na Fleru najdete třeba květinový přívěšek ve tvaru pivoňky. Kombinace růžové a chladivě modré vytváří příjemnou barevnou paletu pro všechny milovnice romantických přívěsků, korálků a řetízků.

 

 

 

 

 

Šperky se vyrábí ze zahřátého plastu, který se vytvaruje do žádoucí podoby, třeba něžného okvětního lístku. Tak vzniknou do detailů propracované a zároveň lehounké barevné náušnice.

 

 

 

 

 

A nemusí to být jen náušnice! Květina může zdobit i vaše vlasy díky originální čelence do vlasů.

 

 

 

 

 

 

Doplňky z plastu využijete i na slavnostnější příležitosti. Třeba tuto sadu náušnic a náramku, která je díky bezešvému spojení, kdy každý dílek zapadá do předešlého, vyrobena bez lepidla.

 

O Fler.cz

Virtuální tržiště pro všechny, kteří se rádi kochají a obklopují originálními uměleckými výrobky – šperky, kabelkami, oblečením od talentovaných tvůrců nebo třeba maličkostmi do bytu. I tak by se dal charakterizovat portál Fler.cz, který byl spuštěn v únoru 2008 a od té doby dokázal přesvědčit desítky tisíc kreativních lidí, aby zde nabídli svůj talent a fantazii.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Ručně vyrobené šperky z PET lahví”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *