Rubriky

Senzor pro zlepšení bezpečí vaší pokožky

Společnost La Roche-Posay celosvětově uvádí My Skin Track UV – první nositelný elektronický senzoru bez baterie a související doprovodné aplikace pro měření osobní expozice UV záření, znečištění, vlhkosti a pylům. V listopadu byl senzor uveden v USA a nyní je k dostání také na apple.com/cz. My Skin Track UV byl vyvinut ve spolupráci s technologickým inkubátorem společnosti L’Oréal, který pokračuje ve svém dlouholetém závazku věnovat se výzkumu pokožky, bezpečnému pobytu na slunci a inovacím.

My Skin Track UV umožňuje uživatelům lépe porozumět okolnímu prostředí, aby následně mohli učinit informovaná rozhodnutí související s jejich pokožkou. „Značka La Roche-Posay se již před více než 40 lety zavázala stát se průkopníkem v oblasti vědy a přinášet zákazníkům inovativní řešení inspirována dermatologií. Health-tech inovace jako například My Skin Track UV představují obrovskou příležitost nabídnout spotřebitelům více personalizovaná řešení a doporučení, stejně jako šanci zákazníky vzdělávat v tom, jak správně pečovat o pleť,” uvedla globální generální ředitelka La Roche-Posay Laetitia Toupet. „To je o to důležitější ve světě, kde stále roste nejen množství okolních agresivních činitelů, ale také počet lidí s kožními problémy.“

Oceněný senzor My Skin Track UV od La Roche-Posay měří paprsky UVA i UVB záření a poskytuje okamžité aktualizace, zároveň tato data také uchovává, a to po dobu až tří měsíců. Senzor, který neobsahuje baterii, je aktivován sluncem a napájen chytrým telefonem uživatele, k přenosu dat využívá technologii Near Field Communication. My Skin Track UV předává shromažďovaná data do doprovodné aplikace pomocí jednoduché funkce aktivované jedním dotykem: pro aktualizaci aplikace My Skin Track UV se uživatel jednoduše dotkne svého telefonu.

Kromě detailních dat souvisejících s UV expozicí aplikace rovněž poskytuje informace ohledně úrovně vlhkosti, množství pylů a znečištění. Aplikaci lze navíc lehce spárovat s aplikací Zdraví ve Vašem chytrém telefonu. Senzor My Skin Track UV byl navržen ve spolupráci s vizionářským designérem Yvesem Beharem. Samotný senzor působí poměrně diskrétně – je 12 mm široký, 6 mm vysoký – a pochlubit se může také voděodolností. Díky odolnému kovovému klipu jej můžete pohodlně připnout na oblečení či doplňky.

„Náš výzkumný tým již delší dobu poukazuje na to, že by zákazníci měli lépe porozumět své UV expozici,“sdělil viceprezident a ředitel Výzkumného a inovativního inkubátoru L’Oréal Guive Balooch. „Vytvořili jsme tento senzor tak, aby jej bylo možné snadno a bez problémů začlenit do každodenního života těch, kteří jej používají. Doufáme, že uvedení této technologie lidem usnadní rozhodování a v zájmu své kůže budou volit chytře a bezpečně.“

Inovace, která mění chování lidí

Značka La Roche-Posay společně s technologickým inkubátorem L’Oréal nechala udělat s My Skin Track UV studii zkoumající to, jak lidé senzor a aplikaci využívají a jak reagují na různou intenzitu slunce, úroveň znečištění, pylu, vlhkosti a teploty. Studie byla provedena v Brazílii, zúčastnilo se jí 76 žen a mužů s různými typy pleti, včetně těch s citlivou pletí a kožními onemocněními, jako jsou například alergie, ekzém, či akné. Po osmi dnech každodenního používání senzoru 78 % osob potvrdilo, že jim informace poskytnuté aplikací pomáhají pečovat o pokožku a 68 % z nich uvedlo, že po přečtení informací uvedených v aplikaci změnilo své chování.

Průkopník v oblasti Beauty Tech

Značka La Roche-Posay je doporučována 90 000 dermatology po celém světě, s nimiž úzce spolupracuje na vývoji bezpečných a účinných produktů péče o pleť: řada opalovacích přípravků Anthelios k dnešnímu dni získala přes 60 ocenění v oblasti kosmetiky. Kromě vývoje produktů se značka La Roche-Posay zavázala také k tomu stát se průkopníkem v oblasti kosmetických technologií: v roce 2016 značka uvedla první pružný senzor na kůži pro monitoring UV záření. Zároveň v roce 2019 La Roche-Posay přichází s aplikací Effaclar Spotscan, první webovou aplikací vyvinutou dermatology, která pomocí umělé inteligence analyzuje aknózní pleť a poskytuje personalizované poradenství a doporučení.

My Skin Track UV je nyní k dispozici na apple.com/cz za $59.95. Více informací o My Skin Track UV se dozvíte na www.laroche-posay.cz.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Senzor pro zlepšení bezpečí vaší pokožky”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *