Rubriky

Snažím se být tím, kým opravdu jsem, říká JAN ZADRAŽIL

Populárního herce JANA ZADRAŽILA můžete znát například z televizních seriálů Rodinná pouta, Velmi křehké vztahy nebo Ohnivý kuře. Byl také členem týmu Specialistů ze stejnojmenného kriminálního seriálu. Milovníci jiného žánru si ho možná stejně jako já vybaví spíše jako prince v půvabné televizní pohádce O království z nudlí a štěstí bez konce. Co si tento sympatický pražský herec myslí o kosmetice a kde si nechává stříhat vlasy, to se dozvíte v následujícím krátkém rozhovoru.

Jaký je váš vztah ke kráse a kosmetice? Používáte nějaké konkrétní kosmetické přípravky, nebo jen občas sáhnete po nějakém kelímku své partnerky?

Krásu oceňuji především na ženách… Konkrétní kosmetické přípravky nepoužívám, s výjimkou konopné masti, kterou si doma sami vyrábíme na základě kokosového oleje. Osvědčila se nám jako univerzální všelék.

Byl jste někdy v kosmetickém salonu? Nemyslím jen na exkurzi, ale na ošetření.

Představte si, že ano, ale opravdu jen jednou v životě. Bylo to v době nejbrutálnějšího rašení následků puberty na mém obličeji a dotáhla mě tam tenkrát maminka. Dnes už chápu její počínání, ale víckrát mě v salonu už neviděli.

Využíváte služeb maskérů, nebo si vystačíte sám?

Pokud jde o natáčení nebo divadlo, rád přenechám práci profesionálům. V soukromí se „nemaskuji“. Ze všech sil se snažím být tím, kým opravdu jsem.

Vzpomenete si na nějakou roli, kde jste měl opravdu náročnou masku, jejíž vytváření trvalo dlouho?

Čím déle jdu životem, tím delší čas trávím v maskérně, aby ze mě udělali „koukatelného“ člověka… Nejsložitější masku mi dělával mistr maskér Zdeněk Klika v seriálu Velmi křehké vztahy. Na začátku každého natáčecího dne mi asi 45 minut tvořil velkou jizvu přes půl obličeje a oko. Následek po seknutí mačetou – samozřejmě v rámci role.

Chodíte pravidelně ke kadeřníkovi? Měl jste v mládí nějaké rebelující období, kdy jste nosil opravdu originální účesy?

Ke kadeřníkovi chodím spíš nárazově, ale teď jsem objevil kouzlo barbershopů. Originální účesy mě provázely po celé mé rebelující mládí. S mými kamarády jsme tehdy byli pravidelnými návštěvníky salonu Joshua. Modří vědí….

Dozvěděla jsem se, že se necháváte stříhat v provozovně Středního odborného učiliště kadeřnického. Jak jste se o ní dozvěděl? Jste tam spokojen? Myslíte si, že absolventi najdou uplatnění v salonech?

Provozovna sousedí s Divadlem v Řeznické, kde poměrně často hraji. V časové tísni to bývá jediná možnost, jak si rychle nechat zkrátit vlasy. Mladí kadeřníci mi nikdy nedali důvod k slzám, naopak jsme se společně dost nasmáli. A toho si cením. Nepochybuji, že ti, které tahle práce baví a jsou odhodlaní jít za svým snem, určitě uplatnění najdou. To platí v každém oboru. Navíc vlasy rostou dál a dál.

Všimnete si, když vaše partnerka změní účes?

Snažím se, seč to jde. Především z pudu sebezáchovy…

Kde vás diváci mohou v současné době vidět?

Momentálně hraju ve spolku Kašpar v Divadle v Celetné a v divadle Viola. Rád bych pozval také na hru Kamila Střihavky TOLIK HLAV, kde mě mohou vidět společně s Janem Dolanským, Zdenou Hadrbolcovou a Kristýnou Leichtovou. Práci v televizi jsem nedávno ukončil, abych se mohl věnovat zase divadlu. Bylo načase…

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Snažím se být tím, kým opravdu jsem, říká JAN ZADRAŽIL”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *