Rubriky

Šperky s barevnými diamanty

Šperkařská značka TIAMI vznikla teprve nedávno – v  roce 2020. Už od svého počátku však tato společnost působí pouze na poli udržitelných šperků. Ty vytváří výhradně v  kombinaci zlata a  lab-grown diamantů, které jsou laskavější k přírodě i lidem. V kolekcích TIAMI najdete kromě zlatých šperků s bílými diamanty i prsteny s unikátními diamanty v barvách, jež jsou velmi vzácné. Tvoří totiž pouze 0,1 % objemu z celosvětové produkce. Proč je ale barvených diamantů tak málo?

 

Jak už možná víte, klasické bílé diamanty obsahují – bez ohledu na to, zda se zrodily v přírodě či v laboratoři – pouze čistý uhlík, z něhož za působení vysokého tlaku vznikne nádherný drahokam. Barevné diamanty v přírodě přitom nejčastěji vznikají tak, že se k uhlíku náhodou dostane i jiný chemický prvek. U modrých diamantů je to například bor, u žlutých, hnědých a oranžových zase vodík.

Už poněkud záhadnější jsou diamanty zelené. Ty s velkou pravděpodobností vznikají tím, že se k velikému tlaku, který je na uhlík vyvíjen, v přírodě přidá i elektromagnetické gamma záření. Vůbec největším hlavolamem jsou pro vědce diamanty růžové, za jejichž vznikem zřejmě stojí ještě o mnoho vyšší tlak, než jaký je potřeba ke vzniku diamantů bílých.

Skvělou zprávou však je, že pokud toužíte po barevných diamantech, nemusíte už čekat na tyto ojedinělé chemické zázraky přírody. Barevné diamanty (modré, růžové, žluté, hnědé) se totiž dají vyrobit i laboratorně. Jsou navíc mnohem šetrnější k přírodě a mnohonásobně levnější než ty, které nám nadělila naše planeta.

V nabídce TIAMI najdete modrý diamant například v prstenu Blue Element z bílého zlata, ten růžový zase v modelu Princess. Centrální diamanty v obou prstenech vlastní vzhledem ke své velikosti i IGI certifikát vydávaný Mezinárodním gemologickým institutem. Náleží jim také certifikát pravosti, v němž se mimo jiné dozvíte, jakou čistotu a brus  mají použité   lab-grown  diamanty. Oba prsteny jsou navíc zabaleny do ekologické  krabičky vyrobené přímo v TIAMI na 3D tiskárně z biologicky plně odbouratelného materiálu. Krabičku je možné doplnit také o osobní vzkaz dle vlastního přání.

Více informací a e-shop na www.tiami.cz

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Šperky s barevnými diamanty”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *