Rubriky

Tenisky pro noční běžce

Běháte pozdě večer, nebo vrzy ráno? Pak vás určitě potěší reflexní materiál 3M™ Scotchlite™ ve speciální edici běžecké obuvi Adidas Originals Nite Jogger. Zaručí vám totiž vysokou viditelnost a bezpečnost při nočním běhu. Spolupráce technologické společnosti 3M se značkou Adidas vyústila ve vytvoření modelu, který bere ohledy na potřeby běžců, moderní design a přidává k nim jedinečnou technologii tisíců malých kuliček, jež dokáží zaostřovat a odrážet světlo.

Reflexní materiály 3M byly poprvé použity už ve 40. letech minulého století na dopravních značkách pro zajištění bezpečnosti silničního provozu. Stejná technologie ale nepřestává překvapovat ani dnes. Tentokrát tvoří společně s Adidas Originals nový model obuvi Nite Jogger.

Společnost 3M společně se značkou Adidas vyvinula obuv inspirovanou původním modelem Nite Jogger ze 70. let, který jako první využil reflexní materiály. Nový model Nite Jogger spojuje retro design s moderním nádechem. K jejich vytvoření byl použit materiál 3M™ Scotchlite™, který má na povrchu tisíce miniaturních skleněných kuliček zapuštěných do polymerové vrstvy. Díky nim se světlo odráží zpět ke zdroji a to zajišťuje vizibilitu jejich nositele i za tmy. Celý proces funguje na podobném principu, jako třeba kočičí oči.

„V textilním průmyslu je v poslední době důležitým tématem udržitelnost. Reflexní materiál 3M™ Scotchlite™ se vyrábí plně v souladu se zásadami udržitelného rozvoje. Dbáme na to, aby naše výrobky byly obnovitelné, recyklovatelné, pomáhaly šetřit energii a měly pozitivní dopad na snižování spotřeby odpadu a vody,“ uvedl Philipp Boening, Global Marketing Manager ve společnosti 3M Scotchlite.

Reflexní materiál pokrývá přední část boty, patu a její strany, je z něj vyrobeno také logo Adidas a 3M. Výhodou obuvi je také lehký svršek sestávající z kombinace pletených a tkaných textilií s překrytím nubuků (poskytujících strukturální oporu), mezipodešví Boost absorbující nárazy a odolnou gumovou podešví. Obuv Nite Jogger „3M Project“ je k dostání na adrese www.adidas.com/nitejogger.

 

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Tenisky pro noční běžce”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *