Rubriky

Trapas na červeném koberci…. Nééé

Červený koberec je nejprestižnější místo, kde mohou celebrity předvést svůj hvězdný styl.

Že se Vás to netýká? Nikdy neříkejte nikdy… Červený koberec se stále častěji součástí společenských akcí. Jak se na něm chovat a neztrapnit se?

Nebojte se, JO HAIR STAR vám přináší základní pravidla etikety na červeném koberci.

K červenému koberci je vhodné se nechat dovézt limuzínou či vozem taxi. MHD se nedoporučuje. Nezapomeňte na zasedací pořádek v autě. VIP osoba nebo žena sedí vždy vzadu vpravo za sedadlem spolujezdce. Doprovod sedí za řidičem.Ke koberci (před vchod) se přijíždí vždy pravou stranou vozu. Z auta vystupuje vždy první VIP osoba, proto obsluha na červeném koberci nejprve otevírá zadní pravé dveře. V případě že zde není obsluha, měl by dveře otevřít řidič nebo doprovod.

VIP osoba vyčká na otevření dveří, dveře si sama nikdy neotvírá. Gentleman může dámě podat ruku a pomoci z auta.

Při vystupování z vozu (jste-li žena) dávejte pozor na šaty.

Vystupujte vždy s nohama u sebe (teda pokud nemáte v úmyslu vystavit své spodní prádlo na titulce ranních novin ( jako kdysi Anne Hathaway).

Po vystoupení z vozu máte max 30 sekund na kontrolu oblečení, nenápadně upravit vlasy, šaty, psaníčko v ruce…. Pozor na velké a dlouhé roby, hrozí přišlápnutí nejenom doprovodem, ale i dámou samotnou.

Jste-li ve dvou či více osobách, vždy na sebe počkejte, až všichni vystoupí a po červeném koberci kráčejte společně. Chůze po červeném koberci by měla být přirozená, klidná a uvolněná.

V přítomnosti fotografů se zastavte a zapózujte. Jste-li v páru, pózujte společně, na přání fotografů je možné se oddělit, ale doprovod pouze poodstoupí a nikam neodchází. Po ukončení focení pár pokračuje ve vstupu na akci společně.

Dodržujte dress code. Zapomeňte na igelitovou tašku a boty na přezutí, ty na červený koberec opravdu nepatří. Na červeném koberci je zakázáno žvýkat žvýkačku.

A co když zakopnete a „plácnete sebou“? Vezměte si příklad z Jennifer Lawrence a jejího pádu na předávání Oscarů v roce 2013. Začněte se smát, uvolníte napětí a … horší už to stejně být nemůže.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Trapas na červeném koberci…. Nééé”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *