Rubriky

Vůně inspirované pařížskými kurtizánami

Francie v 19. století prožívala krásné období, které se často označuje jako La Belle Epoque. Byla to směsice kreativity, politické moci a kulturního života, která dosáhla nebývalé úrovně. Vznikaly nové bulváry, kavárny, vzkvétala fotografie, zrodila se kinematografie a také spousta šokujících skandálů: většinu z nich vytvářely nebo se točily kolem takzvaných Queens of the Night, v Paříži známých také jako Les Cocottes. Byla to hrstka mimořádných žen, které se řídily vlastními pravidly. Nádherné kurtizány, které byly uctívány nejen za svůj nápaditý vzhled, ale i pro nadání k tanci a zpěvu.

Výjimečná parfémařka Anais Biguine se nechala těmito temperamentními ženami s různými charaktery inspirovat a jejich osudy využila při tvorbě originálních vůní.

La Castiglione

Tato téměř upírská noční bytost se objevila na společenské scéně, kam přinesla vůni novoty. Byla dokonale krásná, s odvahou, která ji dělala módní. La Castiglione měla zvláštní způsoby. Nemluvila, ani netancovala, chtěla být téměř tichým božstvem. Jako socha, nebo podobizna.

Hlava: citron, pelyněk

Srdce: pryskyřice ze stromu Copaiba, lékořice, pačuli, cedr

Základ: šedá ambra, myrha, styrax

Cora Pearl

Osudem této Angličanky, která přijela do Paříže, aby se vrhla za dobrodružstvím, se stal přepych a extravagance. Zatímco se vévodkyně Cora Pearl koupala ve vaně plné šampaňského, celá Paříž si vyprávěla o jejích eskapádách a fantaziích.

Hlava: kardamom, bergamot

Srdce: fialka, jasmín, pryskyřice ze stromu Dipterocarpus turbinatus

Základ: ambra, větvičník, vetyver

La Dame Aux Camelias (Dáma s kaméliemi)

Tato „cocotte“, jež svou dostupnost oznamovala prostřednictvím kamélie, kterou nosila ve výstřihu, často a ráda podléhala hudebníkům a spisovatelům. Její oslnivý osud, zvěčněný v literatuře, zanechává vzpomínku na jednu z nejkrásnějších žen v Paříži.

Hlava: růžové dřevo, bergamot, fialka

Srdce: růžový grapefruit, med

Základ: pižmo, šedá ambra

Sortiment značky Les Cocottes de Paris lze zakoupit exkluzivně v concept storu Myskino a na e-shopu www.myskino.cz

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Vůně inspirované pařížskými kurtizánami”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *