Rubriky

Za vším hledej ženu

Herečku ZLATU ADAMOVSKOU si diváci kin budou moci již od 20. října užít ve vztahové komedii Za vším hledej ženu režiséra Miloslava Šmídmajera. A to coby maminku hlavní hrdinky Hany Vagnerové, dceru poněkud drsné Daniely Kolářové a zhrzenou exmanželku Jana Čenského. Jak na životní zkoušky reaguje na filmovém plátně a jak v soukromém životě?

V životě jsem zvolila raději rozvod než vraždu a udělala jsem dobře.

Svým dětem do vztahů nemluvím, osobní zkušenost je nepřenosná, každý si na tu svoji pravdu musí stejně přijít sám.

Herečku Zlatu Adamovskou si diváci již od 20. října budou moci užít ve vztahové komedii Za vším hledej ženu režiséra Miloslava Šmídmajera. A to coby maminku hlavní hrdinky Hany Vagnerové, dceru poněkud drsné Daniely Kolářové a zhrzenou exmanželku Jana Čenského. Jak na životní zkoušky reaguje na filmovém plátně a jak v soukromém životě?

„Mou postavu nedávno opustil manžel, protože si našel mladší. V kontextu toho příběhu, kdy si moje dcera Alex najde staršího chlapa (Marek Vašut), to samozřejmě vytváří situace, které jsou někdy komické, někdy smutné, ale rozhodně jsou ze života. Ve filmu jsem milující matka, avšak se špatnou zkušeností s muži. Matka, která nechce, aby její dcera dopadla stejně, proto jí mluví do života víc, než je zdrávo. V životě svým dětem do vztahů nemluvím, myslím si totiž, že osobní zkušenost je nepřenosná a že si každý na tu svoji pravdu musí stejně přijít sám,“ říká herečka s tím, že právě období, kdy se jí její děti narodily, bylo to nejkrásnější v jejím životě.

„Byla to kolikrát pěkná honička, ale jsem ráda, že jsem si to s nimi i přesto užívala. No a teď, když už jsou velké a soběstačné, si užívám víc klidu a děkuji osudu, že je mám. Naštěstí bydlíme všichni blízko sebe, takže se vídáme poměrně často. Zrovna dneska jsem jim upekla štrůdl a měly ho i s donáškou do bytu,“ prozrazuje Zlata.

A jak to má s vnoučaty? „Když je pár dní nevidím, stýská se mi. Ale když je mám pár dní na hlídání, ráda je zase odevzdám dceři. Vnoučata jsou 2 v 1. Nabijí vás energií a zároveň ji z vás vysají. Ale bez nich by pro mne byl život o moc chudší,“ dodává.

V traileru Za vším hledej ženu postava Zlaty Adamovské říká větu: „O rozvodu jsem nikdy nepřemýšlela. O vraždě ano, ale o rozvodu nikdy!“ Jak k tomu přistupovala ve svém reálném životě? „Moje postava je zdrcená z rozvodu a na můj vkus až moc přenáší zášť vůči bývalému manželovi i na jiné muže a vztahy. Já jsem v životě zvolila raději rozvod než vraždu a myslím, že jsem udělala dobře,“ usmívá se Zlata a za pravdu jí dává i její filmový exmanžel Jan Čenský: „Zlatka je báječná a velmi jim s Petrem (Štěpánkem) fandím, protože je to opravdu holka do nepohody. Oba dva se vedle sebe úplně rozzářili, jsou fajnový pár. Říkají krásnou věc: Pojďme žít tak, abychom si nemuseli lhát.“

„Se Zlatkou jsme měli jedinou scénu, bylo to v Ostravě a já jsem musel hrát, že ji nevidím. Takže jsem dělal, že tam není, ona mě viděla, skrývala se, a já jsem vyběhl šťastný, vstříc novému životu s milenkou a dítětem. Takže jsem musel dělat, že ji nevidím, což bylo takové zvláštní. Vtipné bylo, že jsem jel z Prahy do Ostravy jen kvůli tomuto jednomu záběru. Tam jsem natočil to, že nevidím Zlatku, a zase jsem se vrátil,“ směje se Jan Čenský.

„Na scény s mým filmovým exmanželem nebylo ve scénáři dost místa, a tak jsme s Honzou Čenským měli ve filmu jen jednu scénu, ve které jsme se vlastně nepotkali. Já jsem ho totiž přistihla na parkovišti obchodního centra, jak vystupuje z auta se svojí novou přítelkyní, a provedla jsem mu takovou děsnou nečekanou a docela vtipnou věc, která odpovídala duševnímu rozpoložení mojí role. Co to bylo, se diváci dozví až v kině, do kterého diváky srdečně zvu,“ dodává Zlata.

Její léto bylo velice pracovní, pokud nenatáčela, hrála na divadelních prknech. Jaký je její recept na to, aby člověk takové tempo zvládl?

„Podle mne se na člověku často podepíše stres, přepracovanost, nelad ve vztazích, taková vnitřní nerovnováha. Být v pohodě, zajímat se o život kolem sebe, ale zároveň nezlenivět a nevzdat touhu po zítřku je někdy pořádná fuška. Ale já říkám, že život je jen jeden a žádný den není nanečisto. Podle toho žiji a užívám si života hlavně směrem dopředu. Osobní energie pro mne začíná být vzácnou veličinou, tak se snažím s ní šetřit a nacházet způsoby, jak ji dobíjet. Je to třeba relax v přírodě, práce na zahradě, pobyt v lázních anebo třeba cestování. Člověk si takzvaně vyčistí hlavu a na další práci se těší. Udržování takové rovnováhy je důležité a já už vím, že se nesmím pracovně přetěžovat, a proto si čas na odpočinek zahrnuji do svého pracovního diáře,“ říká Zlata.

A jak říká, tak také udělala. „Na dovolenou jsme tedy s manželem odletěli až v září. Za přírodou do Kanady. Byl to pro mne úžasný zážitek, viděli jsme nádherná ledovcová jezera, hory, vodopády, dokonce i divoká zvířata. Medvěda jsme naštěstí nepotkali, to bych s vámi tenhle rozhovor asi nedělala,“ směje se Zlata.

A o co ve filmu Za vším hledej ženu, jde? Tři kamarádky, tři osudy. Krásná Alex, sympatická Marta a svéhlavá Irena. Tři naprosto jiné příběhy a jiný pohled na život. Přesto je mezi nimi to nejpevnější pouto, které nic nemůže přetrhnout. Ani muž.

Každá z nich má sen. Irena touží to vlastním domě a tomu podřizuje vše. Marta touží po moderování v rádiu, ale je lékárnice, která si strašně moc chce povídat s lidmi. A Alex? Ta neprožívá zrovna šťastné období s přítelem. Chtěla by normální vztah s bezva mužským… Jenže se bezhlavě a vášnivě zamiluje do o dost staršího, avšak velice charismatického šéfa velké nadnárodní firmy. Podlehne jeho šarmu, ovšem brzy narazí na jeho tvrdou slupku. V tu chvíli přicházejí na pomoc kamarádky a vymyslí na Alberta past, do které se postupně chytá… ovšem osud si občas se vztahy zahrává a přináší překvapení. Když příběh spěje k happy endu, zasáhne osud…

Osobitá vztahová komedie, která nabízí velké herecké příležitosti pro tři skvělé herečky, a také mnoho slovního i situačního humoru.

 

 

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Za vším hledej ženu”

Napsat komentář