Rubriky

Za vším hledej ženu

Za příběhem značky MY stojí máma s dcerou. „Začala pomalu vznikat s příchodem nového člena do týmu – do naší rodiny. Protože chce každá maminka dát svému dítěti to nejlepší, začaly jsme se zajímat o přírodní alternativy běžně dostupné kosmetiky na nejcitlivější pokožku. Zvědavost a studium přineslo své ovoce, a tak jsme se postupně dostaly k přírodním olejům, ručně dělaným mýdlům a také našim oblíbeným hydrolátům, bez kterých bychom se už dnes neobešly,“ říká zakladatelka Radka Pascotto.

Z prvotního nápadu ošetření pokožky nejmenších se postupně stala jejich obrovská závislost a produkty již nabízejí pro všechny věkové kategorie, typy pleti, pohlaví a do budoucna i pro čtyřnohé mazlíčky. Zakládají si především na kvalitě a na neobvyklých surovinách, které nejsou lidem tolik známé, a přesto jsou naprosto úžasné. Věří, že pokud se cítí člověk krásný, předává radost i dál. „Koluje ve mě italská krev, a proto jsem ráda, že jsme vybudovali kosmetiku, která nabízí přírodní cestu za zdravou pokožkou,“ vysvětluje Radka Pascotto.

Základní péči o pleť s kosmetikou MY tvoří hydroláty, které slouží nejen pro osvěžení, ale především připraví pleť na následující péči kosmetickým olejem, který se nanáší výhradně na navlhčenou pokožku.

Jak používat hydroláty:

Na vlasy jako osvěžující vlasovou mlhu.

Na pleť jako podklad pod kosmetický olej, k ředění pleťových masek.

Na tělo při aromamasáži naneste hydrolát na mastnou pleť před zahájením masáže, na chodidla pro osvěžení nohou nebo i jako jemný, přírodní deodorant.

V domácnosti jako osvěžovač prádla, textilií či do interiéru auta (vyhněte se lakovaným a křehkým povrchům).

Jak používat kosmetické oleje:

Jemně vmasírovat do konečků vlasů a již neoplachovat, jako přídavnou složku do domácích vlasových zábalů a masek.

Jemně vmasírovat do nehtového lůžka, přidat pár kapek do oblíbeného krému na ruce.

Nejprve navlhčete obličej (ideálně hydrolátem), a poté naneste na celý obličej olej včetně očního okolí.

Tip pro kosmetické oleje:

Oleje vždy nanášejte na navlhčenou pleť, jinak ztrácí na efektivitě, jelikož olej sám o sobě nemá schopnost hydratovat, ale slouží jako prostředek, který uzamkne vlhkost v pleti tak, že se pak projeví jeho účinky. Ideální je nanést olej na navlhčený obličej hydrolátem, jelikož už květová voda (hydroláz, hydrosol) má sama o sobě úžasné účinky na pleť, a pak se uplatní přidaná hodnota v péči o pleť. Pokud hydrolát nemáte, naneste pár kapek oleje (stačí cca 4 kapky) na pleť a jemně vmasírujte.

Přírodní mýdla a tělové máslo

Ručně vyrobená mýdla z přírodních zdrojů nejen krásně vypadají, ale působí blahodárně jak na tělo, tak mysl a lze je používat i na velmi citlivou pokožku.

Mýdla jsou vyráběna ručně metodou za studena, tedy reakcí olejové a vodní fáze při nízkých teplotách. Tento postup je šetrný k výživným látkám, minerálům a vitamínům, které jsou obsaženy v jednotlivých složkách. Mýdla, která jsou vyrobena touto metodou, nenarušují přirozený film pokožky a ani ji nevysušují. Éterické oleje navíc působí i aromaterapeuticky.

K dostání v síti FAnn parfumerií.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Za vším hledej ženu”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *