Rubriky

Zimní dovolená jedině s pojištěním

Zimní sezona vrcholí a také letos spousta Čechů vyjíždí za sněhem do zahraničí. Rakouské nebo italské sjezdovky jsou autem dostupné za několik hodin a oproti českým svahům nabízejí nejen lepší přírodní podmínky, garanci sněhové přikrývky, ale mnohde také kvalitnější servis. Na sjezdovkách ale přibývá stále více úrazů, proto byste si měli do zavazadla rozhodně přibalit cestovní pojištění pokrývající veškerá rizika.

Za narůst úrazů může nejen větší počet lyžařů, ale také moderní vybavení, které svádí k rychlejší a mnohdy riskantnější jízdě.  Je třeba si uvědomit, že na sjezdovce nejste nikdy sami, a ani nejlepší dovednosti vás neuchrání před neopatrným lyžařem, který do vás může narazit. Stačí pak třeba „jen“ vymknutý kotník a problém je na světě. Pokud se zraníte na svahu, neobejdete se bez zásahu horské záchranné služby, což může i lehčí zranění pořádně prodražit. O závažnějších poraněních s trvalými následky nemluvě. „Při lyžování na Slovensku ztratil na nerovné sjezdovce náš klient, mladý lyžař z Česka, rovnováhu a narazil do jiné lyžařky, která utrpěla zlomeninu stehenní kosti. Díky tomu, že byl cestovně pojištěn, veškeré náklady v celkové výši 340 000 Kč uhradila pojišťovna. Pokud by cestovní pojištění neměl, šly by tyto náklady z jeho kapsy,“ uvádí jeden z příkladů Hana Kadečková, tisková mluvčí Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR, a dodává: „Odjet bez pojištění na zimní dovolenou, kde se budete věnovat sportům, byť jen na víkend, je opravdu velký hazard.“

Na zimní sporty v zahraničí je nutné se připojistit

Mnoho lidí při cestách do zahraničí spoléhá na Evropský průkaz zdravotního pojištění, nebo na univerzální základní pojištění k platební kartě. Pokud ale nechcete riskovat, že prázdniny na horách několikanásobně přeplatíte, bez pojistky, která kryje i rizikové sporty nebo výjezd horské služby, se raději nikam nevydávejte. „Modrá kartička“ v zemích Evropské unie kryje jen lékařsky nezbytnou zdravotní péči. Například na Slovensku pokryje evropský průkaz při zásahu horské služby pouze lékařské ošetření, ale technickou složku, jako je třeba použití vrtulníku, už nikoliv.

Investice do pojistky se vyplatí

Při srovnání investice do vhodného pojištění v řádu pár korun na den a možných výdajů, které riskujete i při menším zranění, tedy hraje vše ve prospěch pojistky. „Naše pojišťovna nabízí výhodné pojištění s rozsáhlým krytím za příznivé ceny. Zprostředkovává ho ERGO pojišťovna a.s. Kupříkladu pojištění v nejvyšší kategorii E-TripMAX, které kryje léčebné výlohy v Evropě v neomezené výši a zahrnuje i úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a jako bonus pojištění domácnosti v době zájezdu, vyjde dospělého člověka na 231 Kč na týden. Chce-li si k tomu připojistit i zásah horské služby, bude ho to stát navíc pouhých 70 Kč (10 Kč/den). Celkem tedy zaplatí 301 Kč za týden krytí všech rizik“ upřesňuje Hana Kadečková.

Až do března nabízí ZP MV ČR další výhody cestovního pojištění – pojištění dítěte do 15 let zdarma nebo celoroční rodinnou pojistku s 50% slevou. Zřízení cestovního pojištění není nákladné a zabere minimum času. U ZP MV ČR je možné sjednat ho osobně na kterékoliv z poboček pojišťovny nebo online z klidu domova. Vybrat lze z několika tarifů podle osobních možností a preferencí.

 

ZP MV ČR působí na českém trhu již šestadvacátým rokem a je druhou největší zdravotní pojišťovnou v zemi. Má smlouvy se všemi nejvýznamnějšími zdravotnickými zařízeními kdekoliv na území ČR. V současnosti má více než 1,3 milionu klientů.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Zimní dovolená jedině s pojištěním”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *