Rubriky

Zpěv nejen těší, ale i pomáhá

Zpěvačka LEONA GYÖNGYÖSI začínala jako velmi mladá. Už v devíti letech moderovala s Terezou Pergnerovou populární Eso a od 13 do 15 let dětský pořad Marmeláda, v 16 letech se stala členkou skupiny New Golden Kids. Po dvou letech se skupina rozpadla, ale Leona dlouho nesmutnila, protože se jí narodil jí syn Nicolas. Po nějaké době se jí po zpěvu zastesklo, a tak si vymyslela neobvyklý charitativní projekt Gospel Night. Před časem měla být Leona součástí programu Káji Pavlíčka na veletrhu v Letňanech, bohužel ze zdravotních důvodů se nemohla zúčastnit. Požádali jsme ji tedy aspoň o krátký rozhovor.

Věnujete se hudebnímu žánru gospel. Mohla byste ho trochu představit a říci, co vás k němu přivedlo?

Gospel je hudební žánr, ze kterého vycházejí různé hudební styly jako například soul, blues nebo rock. Je však specifický tím, že obsahuje duchovní texty. Černošskou hudbu miluji od malička, už jako malá holka jsem poslouchala Arethu Franklin a Mahalii Jackson – ta je považována za nejlepší americkou gospelovou zpěvačku. Je to velmi emotivní, a zároveň energický žánr. Gospelové hudbě jsem se začala věnovat před šesti lety, kdy vznikl můj charitativní projekt Gospel Night, za který jsem vděčná nejen sobě, ale i mému týmu. Těší mě, že mohu svým zpěvem pomáhat lidem, kteří pomoc potřebují.

Máte malého syna, jak často můžete vystupovat, abyste se mu mohla dostatečně věnovat? Kde vás diváci mohou vidět a hlavně slyšet?

On už moc malý není – je mu krásných osm let. Když je to možné, beru Nicolase s sebou, protože stejně jako já miluje hudbu a společnost. Všechno se dá zvládnout, když se chce. Do léta mám hodně soukromých akcí a také zároveň tvořící období, abych od podzimu mohla spustit nové písně a projekty.

Jak se odreagováváte? V jednom článku jsem si přečetla, že chodíte boxovat. Jak jste se k tomu dostala? Chodíte do nějakého konkrétního klubu?

Nejlepším relaxem je pro mě poslouchání staré gospelové hudby v autě a zpívání. Ale také ten zmíněný box a cvičení v mém oblíbeném fitku IM FIT ve Vysočanech, kde si člověk odpočine i při úžasném wellness. Dalším způsobem relaxace jsou také procházky v přírodě, miluji les a když mám chvilku, jdu se projít.

Jak pečujete o svůj vzhled? Máte svou kadeřnici a kosmetičku, nebo raději spoléháte sama na sebe?

Přiznám se, že celý život o sebe pečuji sama. Na kosmetiku nechodím a do kadeřnictví tak jednou za rok, když mám pocit, že moje vlasy potřebují výživu. To pak navštívím mého oblíbeného kadeřníka Honzu Kořínka. Když mám nějakou důležitou akci, požádám o pomoc svou osobní vizážistku Silvii Siegr, která je i mou blízkou kamarádkou.

Máte oblíbený styl oblékání, třeba nějakou značku nebo obchod?

Obvykle chodím v tom, v čem se cítím pohodlně. Mám blízko ke sportovní eleganci.

Už jste někdy vystupovala na kosmetickém veletrhu? Není vám líto, že jste tuto možnost propásla?

Na kosmetickém veletrhu jsem nikdy nevystupovala a ten letošní jsem kvůli vážné nemoci promeškala. Moc mě to mrzí, ale věřím, že podobná příležitost určitě ještě přijde.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Zpěv nejen těší, ale i pomáhá”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *