Rubriky

Hubněte bez hladu!

Se začátkem nového roku přichází období bilancování a předsevzetí. Jedním z nejčastějších bývá hubnutí nejen povánočních kil. Vyjma sportu, jehož praktikování je v zimních měsících ztížené povětrnostními podmínkami, ale i únavou, lze váhu redukovat také s pomocí doplňků stravy s glukomananem. Jde o druh vlákniny, který zaplní žaludek a dodá pocit sytosti, čímž umožní snížit příjem kalorií. Lze tak efektivně hubnout bez nepříjemného pocitu hladu.

Glukomanan je ve vodě rozpustný polysacharid, který můžeme nalézt v hlízách rostliny Zmijovec indický neboli Konjac. Kořen Konjacu pochází z jihovýchodní Asie a je známý svojí úžasnou schopností vstřebávat vodu, díky čemuž se mění na gel. Od ostatních druhů rozpustné vlákniny se liší svoji vysokou viskozitou, proto je tak účinný při hubnutí. Mimoto je zcela přírodní, nízkokalorický a snižuje vstřebávání proteinů a tuků.

Klinické studie: Glukomanan má zdokumentované účinky na snížení váhy za dodržení nízkoenergetické diety. Několik náhodných řízených testů zkoumalo účinky Glukomananu ve spojitosti s hubnutím. V nejrozsáhlejším výzkumu byl 176 osobám s nadváhou, kteří drželi nízkokalorickou dietu, podáván buďto doplněk stravy s obsahem Glukomananu, nebo placebo. Výsledky ukázaly, že všechny testované skupiny, jimž byl podáván Glukomanan, ztratily po pěti týdnech na váze více než skupiny, jimž bylo podáváno placebo.

Snižuje chuť na sladké

Další účinnou látkou při hubnutí je chrom, který přispívá k tomu, aby měl metabolismus dostatek makroživin a ke správné hladině glukózy v krvi. Reguluje hladinu krevního cukru, a tím pádem klesá chuť na sladké.

Podporuje metabolismus a energetickou hladinu

Vitaminy B3 a B12 naopak podporují trávení a energetický metabolismus, čímž přispívají ke snížení únavy. Spolu s glukomananem a chromem tak tvoří perfektní trojici přísad pro úspěšné hubnutí! Kombinaci všech tří složek lze nalézt například v doplňku stravy ReduXin. „Jde o zcela přírodní produkt s obsahem glukomananu. Kapsle s glukomananem se užívají před jídlem, vláknina v žaludku nabobtná a díky tomu se cítíte zasycení, i když sníte menší porci jídla,“ říká Jan Řepa, PR Manager značky NaturaMed Pharmaceuticals, s.r.o.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Hubněte bez hladu!”

Napsat komentář