Rubriky

Letní blond podle kadeřníků Rush

V létě, když slunce přirozeně zesvětlí naši barvu vlasů, začneme přemýšlet o tom, že bychom vyzkoušely nový odstín blond. Mini kolekce RUSH BLONDES přináší konkrétní inspiraci.

Existuje celá řada blond odstínů, ale každý se hodí k jinému tónu pleti a základní barvě vlasů. Nikdo nechce mít ošklivý žlutý nebo vybělený odstín, který vypadá lacině a nudně. „Trendem poslední doby luxusní blond,“ říká Tina Farey, Rush Hairdressing. „Pojmem luxusní myslíme perfektní probarvení vlasů, ať už jde o melír nebo balayage, a samozřejmě odpovídající střih a styling.“

Balayage se u klientek těší mimořádné oblibě právě proto, že vypadá přirozeně, i když vlasy odrůstají. Zdravé blond vlasy jsou zejména v létě opravdu aktuální, proto blondýnky navštěvují pravidelně kadeřníka, který má jejich barvu pod kontrolou. „Použití balayage ke zvýraznění blond odstínu a rozjasnění obličeje může z obyčejné barvy udělat oslnivou,“ dodává kolorista Rush Seung Ki Baek. „Klíčem k úžasné barvě je zachování zdraví vlasů. Důležité je doporučit klientkám regenerační přípravky, jako jsou masky, séra a olejíčky. Díky nim se barva rozzáří a nic nevypadá tak dobře jako zdravé lesklé vlasy. Upozorňuji klientky také na to, jak je důležité dodržovat vlasový režim, který zahrnuje pravidelnou úpravu účesu a zastřihování konečků, stejně jako oživení barvy.“

Oživení melírované blond

Melír byl vždy populární a zejména během jara si ho klientky nechávají dělat, protože připomíná přirozené vyšisování vlasů od sluníčka. Mohou si nechat udělat jemné proužky v jednom nebo více odstínech. Je potřeba vždy s kadeřníkem probrat, které odstíny budou ladit s tónem pleti. Nebo si nechat poradit a vyzkoušet pro změnu balayage.

Melírované vlasy je třeba pravidelně udržovat. Ideální je navštívit zhruba jednou měsíčně kadeřnický salon a nechat si vlasy pořádně zregenerovat. S tím souvisí i nákup vhodných přípravků pro domácí použití.

Ideální je používat šampon na barvené blond vlasy ve stříbrné nebo fialové barvě, který zbaví vlasy žlutého nádechu a zajistí studený blond tón. Klientky by ho ale měly používat maximálně jednou týdně, jinak by vlasy mohly být na omak drsnější.

Samozřejmě je důležité chránit blond vlasy před teplem při úpravě kulmou nebo fénem. Lepší je také k sepnutí do culíku nepoužívat klasické gumičky, ale raději látkové gumy, které jsou šetrnější.

Více se dočtete přímo na www.rush.co.uk.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Letní blond podle kadeřníků Rush”

Napsat komentář