Rubriky

Poznáte rozdíl?

Poprsí modelek se liší o čtyři velikosti! Adélka má obvod hrudníku pod prsy 75 cm a velikost košů H. A modelka Veronika má stejný obvod 75 cm, jen prsa má o čtyři velikosti větší, tedy L. Krajkové nevyztužené podprsenky Češky milují a Triola pro ně např. jen tento model vyrábí ve 43 velikostech! Dalo by se říct přesně na míru. Je vyroben ze speciální pevné krajky, která celodenně unese i tíhu tři až čtyři kilogramy. Asi tolik váží velká prsa.

 

Češky jsou v Evropě pověstné tím, že mají plné křivky a krásné vnady. „Už dávno v oboru neplatí označení jedničky až čtyřky,“ vysvětluje profesionální stylistka prádla Žaneta Ilutanová. „Za posledních pětadvacet let jsme vyrostly do krásy. A Triola obléká sta tisíce žen, které mají opravdu velká prsa. Právě pro ně šije podprsenky s dvanácti různými velikostmi košů – od B do M a s deseti různými velikostmi obvodů hrudníku – od 65 cm až do 110 cm. Tyto míry musíte znát, pokud chcete mít podprsenku přesně na svoji postavu,“ dodává stylistka, která objíždí regiony České republiky a radí ženám, jak správně vybírat, nosit a pečovat o podprsenky.

Jak vzniká podprsenka?

Vymyslet a otestovat nový model podprsenky trvá klidně i rok. Každá velikost (kombinace obvodu hrudníku a velikosti košů) se totiž musí poctivě otestovat na tzv. probandkách. Většinou se podprsenka skládá až z 20 látkových dílků a z 26 druhů materiálů (úplety, krajky, tyl, nitě, lemovky, vyztužení tzv. fíbr, posunovače, kroužky u ramínek, háčky a očka, tunel, kostice, ozdoby a aplikace atd.). Příprava, nastříhání, sešití a zabalení představuje celkem 33 pracovních operací. K sešití jedné podprsenky je použito až 60 metrů nití. Výroba podprsenky, tedy nastříhání (zde je na místě napsat nařezání, neboť krajky se řežou ručně na pásové pile, ostatní materiály se vysekávají na tzv. cutteru), sešití všech dílů až po zabalení trvá profesionálům z Trioly z Horního Jiřetína cca 25 minut.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Poznáte rozdíl?”

Napsat komentář