Rubriky

Pryč s pocitem těžkých nohou

Znáte ten nepříjemný pocit těžkých nohou? V letním horku bývá intenzívnější, zvláště když máte křečové žíly. I když to není nic příjemného, není důvod ztrácet hlavu, naopak. Myslete na to, že krevnímu oběhu prospívá pohyb a pravidelná chůze. Naopak se vyhněte dlouhému stání nebo sezení, i když vám připadá, že se vám uleví. O své cévy se starejte také vhodnou stravou a nezapomínejte ani na dostatečný příjem tekutin. Není to nic složitého, stačí jen chtít cítit se dobře.

Žilní systém dolních končetin je velmi důmyslný a skládá se z povrchových žil a z hlubokého žilního systému, které spolu vzájemně komunikují. Aby byl usnadněn správný tok krve, jsou žíly vybaveny chlopněmi, které umožní tok krve pouze jedním směrem. Dojde-li k poruše tohoto systému, vznikají předpoklady pro vznik varixů. Klinické projevy onemocnění žil dolních končetin mohou být různé. Nejčastějšími problémy jsou bolesti, svědění, otoky, únava nebo zarudnutí nohou. Postižená žíla bývá obvykle zvětšená a delší stání, námaha nebo horko ji určitě neprospívají. Oběhové problémy nepodceňujte a poraďte se se svým lékařem.

V případě mírnějších obtíží často pomohou běžně dostupné přípravky, například s obsahem kaštanového extraktu, jako třeba bylinný gel od ALPY. Účinné látky včetně rozmarýnové silice mají uklidňující a osvěžující účinky a příznivě působí na cévní systém. Zlepšují prokrvení a tím snižují bolestivost nezánětlivé formy křečových žil. Gel se dobře vstřebává a nezanechává na kůži lepkavý pocit.

ALPA kaštanový gel

Znáte to. Přijde horko a vy si připadáte, jako když máte na nohou závaží. Rychlou úlevu při pocitu těžkých nohou přináší výtažky z kaštanu. Kaštan prospívá žilnímu systému a zafunguje nejen na nohy. A dobrou zprávou je i to, že už si nemusíte dělat odvary. Stačí vsadit na ALPU a její kaštanový gel. Překvapí vás rychlým účinkem a úlevu přinese dříve, než řeknete ALPA.

Sílu mu dávají extrakty z kaštanu a rozmarýnové silice. Zmírňuje pocity těžkých nohou a celkově ulevuje žilnímu systému. Působí okamžitě a má osvěžující účinky, takže se budete cítit lehčeji. Vyvolá příjemný, mírně stahující pocit, dokáže zlepšit prokrvení a působí protizánětlivě. Jednoduše vám pomůže cítit se lépe, i když teploty stoupají. Po túře, dlouhém stání nebo v horku vám masáž kaštanovým gelem prospěje i tehdy, když je váš žilní systém v pořádku.

Kaštanový gel od ALPY je naše jednička, která vás nezklame. Právě naopak, potěší nejen svými účinky, ale také přátelskou cenou 53 Kč.

Více informací na www.alpa.cz

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Pryč s pocitem těžkých nohou”

Napsat komentář