Rubriky

Barbie ve filmu

Legendární panenka Barbie od Mattela se konečně dostala do hraného filmu. Režisérka Greta Gerwig obsadila do hlavních rolí Margot Robbie jako Barbie a Ryna Goslinga jako Kena. S Barbie ožívají i její typické outfity a samozřejmě ikonické dlouhé blond vlasy. Právě dnes má film premiéru v našich kinech.

Děj filmu je poměrně jednoduchý. Panenka Barbie je vyloučena z dokonalého světa Barbielandu, protože není tak krásná a bezchybná, jak by měla. Nezbývá jí tedy nic jiného než odejít do světa lidí a doufat, že tam najde své štěstí. Hlavní hrdinku vytvořila australská herečka Margot Robbie, která je držitelkou celé řady ocenění, včetně několika nominací na Oscara. Margot se domluvila s návrháři, že její kostýmy budou vycházet ze skutečných oblečků, které v nichž se panenka opravdu prodávala. Kena ztvárnil dvaačtyřicetiletý kanadský herec Ryan Gosling, který zpočátku čelil kritikám, že je pro roli moc starý. Novináři prý ale na předpremiéře byli jeho výkonem nadšeni a dokonce doporučují, že by měl být za svůj výkon nominován na Oscara.

Takzvaný Růžový film byl natáčen převážně v Leavesdenských filmových ateliérech ve Spojeném království mezi březnem a červencem 2022. Scénografka Sarah Greenwood údajně uvedla, že vytvoření dokonalé kulisy pro film vyžadovalo tolik růžové barvy, že to vedlo k jejímu celosvětovému nedostatku. Světová premiéra s „růžovým“ kobercem proběhla 9. července 2023 v Los Angeles. Režisérka Greta Gerwig si pochvalovala spolupráci s firmou Mattel. Proto není divu, že ještě před uvedením filmu do kin si zákaznice mohly v obchodech koupit panenku Barbie v podobě Margot Robbie a samozřejmě i Kena s tváří Ryana Goslinga, a to v několika různých outfitech.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Barbie ve filmu”

Napsat komentář