Rubriky

Black Friday se blíží

Nákupní svátek, který pochází z Ameriky, si postupně našel své místo i u nás. Letošní Black Friday vychází na 24. listopadu, mnohé obchody jej však prodlouží na víkend, nebo dokonce celý týden, a nabízí zákazníkům slevy nebo výhodné nabídky. Je to tedy ideální příležitost, jak se nachystat na Vánoce a udělat si radost. Abyste však nepodlehli nákupnímu šílenství a nepořizovali spoustu věcí, které nenajdou uplatnění, je dobré se na tento svátek dobře připravit.

Sepište si vše, co chcete pořídit

Jedním ze základů je mít seznam, na který si vypíšete vše, co chcete pořídit. Dárky pro sebe i ostatní, módu, věci potřebné do domácnosti, na zahradu, dražší elektroniku a další. Jakmile jej budete mít hotový, vyhledejte si, kde jednotlivé položky pořídit, ať máte nákupy o něco jednodušší. Na e-shopech si zkuste přidat zboží na tzv. wishlist, tedy seznam přání, který vám následný nákup usnadní. Takový má například módní vyhledávač GLAMI.cz. Pokud tedy na svém prvotním soupisu vidíte položky spadající do kategorií oblečení, kabelky, batohy, boty, jednoduše vše přetavte do elektronické podoby a připravte si přehled produktů na nákupní svátek. V den D pak jen otevřete svůj seznam, prokliknete se do e-shopu a jednoduše a rychle nakoupíte.

„Na GLAMI.cz si také nově můžete seznamy přání roztřídit do kategorií, a vyhnout se tak hromadění položek na jedné stránce. Uspořádání je zcela na vás, může být podle kategorie zboží, nebo třeba podle toho, komu jsou položky v něm určeny. Další možnost se vyplatí především před Vánoci, kdy můžeme náš seznam sdílet s někým dalším a tím mu ukázat, co bychom si přáli,“ komentuje službu Eliška Hynková, brand manažerka GLAMI.

Porovnávejte: cenu, složení i další výhody

Je přirozené, že cena je jedním z hlavních kritérií. Neměla by však být tím jediným. Před tím, než pořídíte nový kousek pro sebe nebo pro své blízké, přemýšlejte, zda dosahuje vysokých kvalit i v dalších oblastech. Jaké je jeho složení? Obsahuje především přírodní látky, nebo spíš umělé? Na GLAMI.cz můžete najít tentýž produkt na různých e-shopech, případně si najít i produkty jemu podobné a zjistit, kde jej můžete pořídit nejvýhodněji.

Při porovnání produktu na různých e-shopech nezapomeňte zvažovat i další služby jako doprava zdarma, nabídka slevových kódů, dárky k objednávkám a další.

Své vytoužené položky si pohlídejte

Koukáte již nějakou dobu po dražším oblečení a nejste si jisti, zda za koupi stojí? Právě pro vás je ideální pracovat s upozorněními na slevy, jež mají mnohé e-shopy k dispozici. „Na GLAMI.cz si můžete zapnout upozornění na slevy. V okamžiku, kdy je předmět v akci, vám pošleme upozornění na e-mail, abyste mohli uskutečnit nákup. Díky tomu vám neunikne žádná výhodná nabídka a budete mít jistotu, že v předstihu pořídíte vše, co chcete. A také se vyhnete davovým šílenstvím v obchodních centrech v předvánočním čase,“ vysvětluje Eliška Hynková.

Méně je někdy více, proto se vždy snažte přemýšlet, zda věc, kterou pořizujete, opravdu využijete. Myslete také na planetu a životní prostředí a snažte se upřednostňovat položky z udržitelné sekce, které jsou vyrobené ekologicky a eliminují zátěž na planetu. A v neposlední řadě si samozřejmě užijte nákupy a radost z nových kousků!

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Black Friday se blíží”

Napsat komentář