Rubriky

Hnědou nosíme jen v létě

Všimli jste si, jak málo je košil, sukní, kalhot a kostýmků v klasické hnědé barvě? Jako by se vytratily z módních mol a šatníků. Občas se hnědá objeví jako součást výrazného barevného vzoru, ale jednobarevné hnědé šaty, aby člověk pohledal. Stejná absence hnědé je i v pánské módě. Pro hnědé sako nebo oblek si jeden může nohy uběhat a prsty „uklikat“.

Ne každému sluší

„Je to tak, na hnědou se zákaznice nikdy neptají, když ji ale objeví na pultech, tak ji okamžitě chtějí. Myslím, že u nás je to sezonní letní barva,“ míní Helena Hrádková z českého výrobního podniku Triola. „Hnědá působí smutně, ale v létě výjimečně. Její odstíny dokážou zvýraznit opálení a rozzářit naši pokožku tak, že si s hnědou krásně sedne. V ostatních měsících, kdy opálení vyprchá, si s ní většina žen neví rady. Je totiž tvrdá a smutná, špatně se kombinuje s ostatními barvami a od podzimu do jara nám, Středoevropankám, jaksi nejde k pleti,“ vysvětluje.

Není hnědá jako hnědá

Hnědá je symbolem země, barvou přírody. Díky tomu je střízlivá, mlčenlivá, solidní a vážná, spojená s představou jistoty a pořádku, domova, tradice a zdrženlivosti. Je to barva trpělivých a spolehlivých lidí. Preferují ji ti, kteří stojí nohama pevně na zemi a umí dobře hospodařit s penězi. „Opravdu jde o všední, nenápadnou až nudnou barvu, která působí klidně a důvěrně,“ doplňuje hodnocení profesionální stylistka prádla Žaneta Ilutanová. „Hnědá nekřičí: Koukni na mě a vyzkoušej si mě! Ženy mi často tvrdí, že hnědou neumí dobře kombinovat. A souhlasím s Helenou Hrádkovou, opravdu je v nabídkách málo hnědého oblečení. Kromě Trioly, která pravidelně v letní sezoně nabízí ženám alespoň jeden model v hnědém tónu, je tu např. i další česká značka Rosenbaum, která se jí nebojí a ve svých modelech kombinuje různé hnědé odstíny. Z globálních značek vyniká svými hnědými kousky například Tatuum,“ komentuje odvahu značek profesionální stylistka.

Když se objeví na pultech, jde na dračku

Paradoxní je, že ženy hnědé módní kousky nevyhledávají. Neptají se po nich. Ale když je objeví na pultech, okamžitě je chtějí. „To mohu potvrdit, všechny naše letní hnědé limitované kolekce prádla byly vždy během jedné sezony vyprodány,“ potvrzuje Helena Hrádková. „Hnědou často nabízíme v kontrastu s jinou barevnou výšivkou či krajkou. A základní hnědou, pro vaši představu v odstínech mléčné či hořké čokolády, raději ladíme například do odstínu cappuccino nebo nugát. Pro letošní léto jsme navrhli nezvyklý krajkový model Medea a prodává se velmi dobře. Má měděnou barvu a je novým hitem letošního léta – rozzáří nás a naplní sluncem,“ dodává specialistka.

TRIOLA – série Medea

Triola připravila na letošní léto limitovanou minisérii čtyř novinek Medea – v měděné barvě. Tvoří ji dvě podprsenky a dvoje kalhotky:

Model T-Fit 22133 pro menší a střední prsa od velikosti košíčků B do G

Model Perfect-Fit oblíbený pro větší prsa od velikosti košíčků D do H a I

Klasické kalhotky 31133 ve velikostech od 70 do 95

Kalhotky brazilky 34133 ve velikostech od 70 do 85

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Hnědou nosíme jen v létě”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *