Rubriky

Tipy na účesy pro nevěsty

Svatební sezona začíná. Spoustu příprav určitě máte za sebou, protože obřad, hostinu, šaty nebo kytici si musíte zajistit včas. Také kadeřníka byste si měli domluvit, ale lepší je vyrazit k němu aspoň se základní představou, jak by váš účes měl v ten velký den vypadat. Udělali jsme malý průzkum a přinášíme pro inspiraci pár aktuálních svatebních stylů.

Účes by měl odpovídat typu vašeho obličeje i naturelu a respektovat kvalitu a strukturu vlasů. Proč složitě žehlit kudrnaté vlasy, když vám sluší a stačí jen sčesat je ke straně a ozdobit sponou nebo květinou. Účes by měl také ladit se stylem svatebních šatů, případně i s kyticí, zejména pokud chcete jako ozdobu použití živé květy. Myslete také na to, že by měl vypadat dobře i zezadu, protože po celou dobu obřadu se vám hosté budou dívat na záda. Dobře si rozmyslete, jestli budete mít závoj, klobouček nebo čelenku, protože i tomu je třeba účes přizpůsobit. Ideální je mít dlouhé, nebo alespoň polodlouhé vlasy, ale v dnešní době není problém použít příčes nebo prostě vlasy jen umýt, případně oživit barvou a ozdobit květinou, případně nějakým vlasovým doplňkem, korálky nebo perličkami (to platí i pro krátké).

Krásu vlasů byste měly několik týdnů před termínem svatby pěstit, aby byly uhlazené, hydratované, zářivé. Barvu si nenechávejte dělat těsně před svatbou – co kdyby nedopadla podle vašich představ… Pokud chcete mít složitější drdol nebo zapletený účes, domluvte se s kadeřníkem nebo šikovnou kamarádkou na několika zkouškách. A nemyjte si vlasy ráno před obřadem, ale den dopředu, budou poddajnější a účes bude lépe držet. Kdyby se vám na radnici nebo v kostele začal rozpadat, nebude čas to řešit. I když pár pramínků rámujících rozzářenou tvář nevěsty vypadá dobře. A důležité je také to, abyste se líbila ženichovi. Určitě si pamatujete, jaké účesy vám během vaší známosti pochválil.

 

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Tipy na účesy pro nevěsty”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *