Rubriky

Valentýnské barvy vlasů

Je svátek zamilovaných a každá žena, když zaslechne slovo Valentýn, vidí všechno červené a růžové. Proč by takové neměly být i vlasy? Zeptali jsme se odbornice na barvení, Suzie McGill, ředitelky společnosti Rainbow Room International, jak dosáhnout dokonalé růžové a červené barvy vlasů.

ČERVENÉ

Jasné, ohnivě červené barvy jsou výjimečné a málokterá žena si na ně troufne. Pro ty méně odvážně je možné použít výraznou červenou jen na určité partie nebo pramínky, případně použít klasické odstíny s červenými odlesky. Důležité je odstranit teplé podtóny z přírodních vlasů, a to může potrápit i kadeřníky.

Třešňově červený tón je také nápadný, ale jemnější než ohnivě červený. Klientky ho milují, protože dodává vlasům extrémní lesk a rozjasňuje pleť. Tento odstín ladí skvěle ke středním a tmavším tónům pleti a nechává vyniknout oči. Je ovšem náročnější na údržbu, proto je třeba pořídit si odpovídající ošetřující přípravky pro domácí použití a také vhodný styling, který omezí blednutí barvy.

Odstín v barvě červeného vína je dokonalou rovnováhou mezi teplým a chladným a lichotí všem tónům pleti. Suzie ráda kombinuje tento odstín s tmavším přírodním základem. Je to skvělý tip pro ženy, které chtějí méně výraznou barvu a také něco méně náročného na údržbu. Krása tohoto odstínu spočívá v tom, že může být přizpůsoben každé nositelce a také ztmaven, aby dodal vlasům pouze jemný lesk. Výsledek vypadá opravdu luxusně, zejména když jsou vlasy lehce zvlněny. Může ale také oživit krátký pixie střih.

RŮŽOVÉ

Zejména pro jaro jsou typické pastelové perleťově růžové tóny. Jsou ideální pro blondýnky, které chtějí svým vlasům pouze dodat jemný nádech barvy a hledají něco, se rychle vymývá. Suzie doporučuje tyto ledově růžové tóny ženám se světlejšími tóny pleti. U světlých blondýnek lze tento vzhled snadno vytvořit pomocí tónovacích přípravků a v případě nutnosti odstín oživit.

Je možné použít také intenzivnější růžový odstín, který ladí k ženám s teplejšími tóny pleti. Stejně jako v případě zářivých červených odstínů je třeba věnovat pozornost domácí péči. Brunetky si musejí vlasy předem nechat zesvětlit, aby dosáhly tohoto odstínu. Suzie doporučuje používat přípravky, jako je například Schwarzkopf Fibreplex, aby byly vlasy chráněny před poškozením během procesu barvení. To také dodá vlasům přidanou sílu a lesk, které vypadají nádherně v kombinaci s růžovou barvou na vlasy, která umožňuje, aby barva vypadala co nejzářivější.

Jemný růžový odstín vypadá skvěle na blond i tmavších vlasech, protože jim dodává vysoký lesk. Jde o trendový odstín s kovovým nádechem. Vzhledem k tomu, že jde o kombinaci studených a teplých tónů, ladí dobře se všemi tóny pleti. Vypadá skvěle také v kombinaci s tmavšími vlasy u kořínků nebo jako melír, který dodává vlasům hloubku a lesk. Některé ženy volí tyto odstíny k tomu, aby jim rámovaly obličej nebo zvýrazňovaly volné plážové vlny. Ale to bude aktuální až za několik měsíců.

Foto: @rainbowroomint Instagram

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Valentýnské barvy vlasů”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *