Rubriky

Eau Noble od Le Galion se vrací

Legendární parfém Eau Noble od francouzského parfémového domu Le Galion se vrací po 50 letech v redesignu svého původního flakonu. Ten opět navrhl Pierre Dinand, vůně se tentokrát chopil parfémář Rodrigo Flores-Roux. Stvořil svěží nadčasovou vůni, která probouzí nové myšlenky, je mladistvá a energická. Přesto si ale zachovává špetku formálnosti a elegance. Tato unisexová vůně je oslavou současnosti, nezapírá však svou minulost a vzhlíží k světlé budoucnosti.

Parfémář Rodrigo Flores-Roux (Givaudan) k jejímu složení uvádí: „Když jsem se znovu vrátil k Eau Noble, chtěl jsem zachytit energii a výbuch života, které skutečně definují začátek 70. let. Vlna intenzivních, moderních dřevitých tónů odráží pohyb, posun vpřed. Abych tyto tóny zdůraznil, pokusil jsem se vytvořit elektrický, fluorescenční Technicolor akord jahod a rebarbory. Pačuli, cedrové dřevo a cypřiš nabízejí hloubku a eleganci, zatímco mastichová pryskyřice, borovice a labdanum adekvátně evokují smyslnost doby.“

Na počátku 70. let se svět měnil, oslavovala se kontrakultura, parfémy se staly dostupnějšími. Tradiční formálnost uvolnila místo mladistvé energii, zatímco zastaralé buržoazní myšlenky byly svrženy mladými studenty toužícími po svobodě.

Eau Noble přijímá tyto dva způsoby myšlení. Samotné jméno představuje prestižní dědictví, zatímco unisex vůně ohlašuje světlou budoucnost. Odvážné dědictví. Čistá čichová kompozice zdůrazňující dřevitý, abstraktní dominantní akord s energizujícími zelenými tóny a jemným gurmánským nádechem. Taková je Eau Noble v roce 2022.

Hlava: rebarbora, rezeda, krvavý pomeranč, masticha

Srdce: indický zázvor, santalové dřevo, egyptská pelargónie, jehličí

Základ: atlaské cedrové dřevo, pačuli, cypřiš, labdanum

Parfémové kreace od Le Galion lze zakoupit v concept storu Myskino a na e-shopu www.myskino.cz

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Eau Noble od Le Galion se vrací”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *