Rubriky

Vitamin A omladí pokožku a zmírní akné

Najdete ho v léčivech, doplňcích stravy, v potravinách zejména mléku a taky v kosmetice. Kosmetické přípravky využívají jeho účinků proti stárnutí a také k potlačení akné. Ale pozor, je dobré o něm vědět víc. V malých dávkách je vítaný, avšak ve vyšších může mít nežádoucí účinky. I proto je vhodné znát množství vitaminu A, který je ve vaší kosmetice. Příznivého efektu dosáhnete již v množstvích kolem 0,05 %.

Všechny formy vitaminu A ovlivňují proces rohovatění pokožky. To má příznivý účinek na vyhlazení povrchu kůže, potlačení vrásek, zjemnění pleti, omezení nadměrného promaštění a obnovu optimální tloušťky pokožky. Vitaminy skupiny A jsou rozpustné v tucích. I proto je čerstvé mléko jedním z jeho důležitých zdrojů.

Vrásky a akné – dva hlavní důvody pro vitamin A u SynCare

I když vitamin A nepřinese pleti věčné mládí, jeho správné použití v kosmetice pomáhá udržovat mladistvý vzhled a strukturu pokožky. Velmi dobrý účinek při sklonu pleti k akné je druhou příznivou vlastností vitaminu A. Brání ucpávání mazových žláz a tvorbě komedonů. Působí také proti nadměrné tvorbě mazu.

Zkontrolujte si, jaký vitamin A je ve vaší kosmetice

Běžně se setkáte s alkoholovou formou vitaminu A – retinolem. Ten je málo stabilní a prakticky se do kůže nevstřebává. Proto se v kosmetice nejčastěji váže na mastnou kyselinu palmitovou a je přítomný jako retinyl palmitát. V kůži se z něj uvolní čistý retinol. 1 gram retinolu odpovídá přibližně 1,8 g retinyl palmitátu.

Retinal je nejúčinnější kosmetický vitamin A u pleti s akné

Vitamin A ve formě aldehydu se nazývá retinal. Svými účinky na pleť s akné, pro potlačení nadměrně mastné kůže či pro zjemnění povrchu pokožky se blíží některým léčivům. Je účinný již při nízkých koncentracích, ale jeho používání by mělo být časově omezeno a doplněno fotoprotekcí.

Kyselina retinová – v kosmetice ne, v medicíně ano

Jde o nejúčinnější – již léčebnou – formu vitaminu A. Od ní se odvozuje řada látek pro léčbu akné – syntetických retinoidů. S jejich používáním však mohou být spojeny nežádoucí účinky. Proto je tato skupina vitaminu A vázána na předpis.

Slunce jako nepřítel vitaminu A

Všechny přirozené formy vitaminu A jsou na slunci nestabilní a rychle se rozkládají. I proto je vhodné kosmetiku s tímto vitaminem chránit před slunečním zářením.

Vitamin A neztenčuje kůži, ale pozor při opalování

Pravidelná, ale přiměřená aplikace především retinolu v kosmetice naopak přispívá k udržení normální struktury pokožky a obnovuje její normální sílu. Kosmetiku s vitaminem A se nedoporučuje používat při opalování nebo v případech, kdy víme, že budeme vystaveni po delší dobu slunečnímu záření. Tato kombinace může v krajním případě zapříčinit i závažnější poškození pleti.

 Jak zlepšit vzhled mastné pleti?

„Stav promaštění pokožky závisí na mnoha faktorech – rozhoduje pohlaví, věk a mnohdy také onemocnění nebo užívané léky. Za základní faktory u zdravé pleti, které rozhodují o intenzitě promaštění, pokládáme vrozený počet mazových žláz i míru jejich aktivity. Ta je závislá především na hladině mužských pohlavních hormonů – androgenů, zejména testosteronu. Pokud je jejich hladina v krvi zvýšená, maz tvořící buňky, sebocyty, posilují svou aktivitu, a tak dochází ke vzniku akné,“ vysvětluje MUDr. Petr Svoboda z firmy SynCare. To se nejčastěji děje u mladistvých. Tvorba mazu může být navíc provokována třeba vnějšími vlivy nebo nesprávným čištěním. Snaha nadměrně čistit mastnou pleť, často třeba alkoholovými přípravky, se nesetkává s úspěchem. Naopak. Vede ke zvýšení tvorby mazu a zhoršení stavu. Správná péče je proto velmi důležitá a s ní souvisí také výběr vhodných přípravků.

Krém GlykoRETINAL+ C je specialistou na aknózní a mastnou pleť mladistvých. Krém obsahuje vysoce účinnou látku retinal, který dokáže potlačit akné, aniž by narušil pokožku. GlycoRETINAL + C brání aknózním projevům pleti, zjemňuje ji a projasňuje.  Už od prvních dnů použití uvidíte rozdíl – pleť bude působit čistě a zdravě. Krém má velmi lehkou konzistenci, kterou si zamilujete.

Retinal C firming – kúra pro omlazení pleti

Co řeší ženy v souvislosti s pletí nejčastěji? Vrásky, kontury, mdlou barvu pleti a pigmentace. Retinal C firming je speciální sérum, které působí na nejčastěji sledované nedostatky, spojené se stárnutím pleti. Retinal ovlivňuje rohovatění pokožky, obnovuje svrchní buňky a zjemňuje pleť. Viditelně ji projasňuje, vypíná a vyhlazuje drobné nedokonalosti. Obsažený vitamín C působí proti volným radikálům a tím zpomaluje stárnutí pokožky. Současně zvyšuje tvorbu kolagenu, zpevňuje a sjednocuje pleť.

Retinal C firming má formu lehkého séra, které se ihned vstřebává. Aplikuje se ráno a večer během 28denní kúry. Jedinečně čisté složení přináší séru vynikající snášenlivost pro všechny typy pleti, včetně citlivé. Luxusní balení v jednotlivých ampulích pak zajišťuje maximální čistotu přípravku při každé aplikaci. Bohatý koktejl účinných látek přináší pleti potřebnou regeneraci bez rozdílu věku.

Více na www.syncare.cz

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Vitamin A omladí pokožku a zmírní akné”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *