Rubriky

Cool nápoje do horkých dnů

Češi jsou nejen milovníci piva, ale i dobré kávy. Z průzkumu vyplynulo, že až 88 % Čechů starších 15 let si s radostí dopřeje právě kávu. Podle dostupných dat spotřebuje jeden Čech více než 2 kilogramy zrnkové kávy ročně. Za celosvětovou popularitu tohoto nápoje může především chuť kávy, zvyk spojený s její konzumací a účinky kofeinu. O oblíbenosti kávy svědčí i fakt, že jde o druhou nejprodávanější surovinu na světě.

Bez kávy si většina z nás neumí představit den – Evropani jsou největší milovníci tohoto nápoje na světě. Například Finsko se v žebříčku konzumentů kávy umístilo na 1. místě, a to se spotřebou 9 šálků za den. Česká republika obsadila 35. místo z celkového počtu 88 zemí.

Ledové varianty klasiky

V létě většinou na teplé nápoje nemáme moc chuť, ideální volbou pro horké dny proto mohou být ledové varianty. Třeba ledová káva v plechovce nabízí hned několik výhod. Balení je skladné a praktické a plechovku si s sebou můžeme vzít kamkoli. Je skvělým společníkem na cesty, na výlety nebo třeba na piknik. Na rozdíl od teplé kávy může cestovat i v zavazadle. Káva v plechovce také garantuje ověřenou chuť i kvalitu. Je ideální volbou pro všechny, kteří hledají osvěžení, ale zároveň se nechtějí vzdát svého oblíbeného nápoje. I ledová káva má však určitá pravidla konzumace.

„Doporučená denní dávka kofeinu pro dospělého člověka je 400 mg denně. Denní příjem je zapotřebí kontrolovat a dávku nepřekračovat. Na rozdíl od šálku kávy je na plechovce vždy uvedeno, kolik mg kofeinu obsahuje,“ vysvětluje PharmDr. Jana Doleželová, a dodává: „Káva sama o sobě organismus odvodňuje, proto je zásadní dbát i na dostatečný přísun tekutin, což je především v létě velmi důležité.“

Káva s příchutí je hit

Ochucená káva je originální alternativou k tradiční zrnkové. Vychutnat si ji lze i ve spojení s dalšími přísadami, jako třeba s ledem či ledovou tříští, zmrzlinou nebo kapkou oblíbeného likéru. Z obyčejné kávy tak může vzniknout lahodný koktejl, který bude skvělou volbou právě do horkých letních dnů.

Vhodným příkladem jsou třeba kávy HELL ICE COFFEE. Jsou vyrobené z extraktů pravé Arabiky a Robusty a neobsahuji žádné konzervanty. Jedna plechovka má v sobě 100 mg kofeinu, což odpovídá přibližně šálku jedné kávy. Navíc jsou dostupné hned v několika lákavých a zajímavých příchutích, které se skvěle kombinují s ledem, a hodí se tak na přípravu trendy nápojů.

„Kávy balíme do stoprocentně recyklovaných plechovek, jelikož udržitelnost je pro naši firemní kulturu nesmírně důležitá. Plechovky vyrábíme z recyklovaného hliníku, který chrání nápoje před světlem, kyslíkem, nečistotami a patogeny,“ dodává Jaroslav Dušek, Country manager Hell Energy CZ. Na trhu jsou dostupné i bezlaktózové varianty, například ICE COFFEE s delikátní příchutí kokosu nebo slaného karamelu. Každý si tak jistě vybere!

Recepty na nevšední kávové pochoutky:

Vanilkové frappé

Máte rádi vanilku a ledovou kávu? Přinášíme kávu a dezert v jednom!

Suroviny: kostky ledu, plechovka ICE COFFEE LATTE, vanilková zmrzlina, skořice, dle chuti vanilkový likér

Postup: Do mixéru nalijte plechovku ICE COFFEE LATTE, přidejte kostky ledu, kopeček vanilkové zmrzliny, špetku skořice. Směs rozmixujte dohladka. U večerní varianty můžete přidat kapku vanilkového likéru. Dobrou chuť!

Kávová Piňa Colada

Exotický koktejl má rád snad každý. Co vyzkoušet i kávovou příchuť?

Suroviny: ananasový džus, kokosové mléko nebo kokosový krém, plechovka ICE COFFEE COCONUT, dle chuti rum nebo Malibu, led

Postup: Podle chuti smíchejte všechny ingredience a rozmixujte dohladka, přidejte kostky ledu. Můžete ozdobit plátkem ananasu. Užijte si vynikající koktejl nejen na pláži!

Borůvkové latte

Káva a ovoce jdou v létě ruku v ruce? Borůvky nejčastěji končí v dezertech, co je ale zkusit v tekuté podobě?

Suroviny: čerstvé či mražené borůvky, plechovka ICE COFFEE LATTE, máta

Postup: Přes noc si připravte borůvkové kostky ledu. Borůvky rozmixujte dohladka s mlékem nebo vodou, dle chuti můžete osladit či přidat rozmixované lístky máty. Do vysoké sklenice nalijte studenou kávu ICE COFFEE LATTE, přidejte ovocný led a ozdobte mátou. To je ale příjemné osvěžení!

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Cool nápoje do horkých dnů”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *