Rubriky

Efekt rtěnky

Nové studio v centru Prahy si otevřela make-up artistka, která studovala v Americe a cení si ruční práce a estetiky. Z toho vzešlo umění, které zkrášluje ženy celosvětově. Eliška Melicharová má neuvěřitelný cit pro krásu a preciznost. Od malička se malovala s velkým nadšením a uvolněné zápěstí a pevný tah je při permanentním make-upu nutností.

Kromě rtů se specializuje na obočí a oční linky, které se po umytí nesmyjí. Dobrou zprávou je, že permanent lze také odstranit. Díky látce, která se vpravuje pod kůži, dochází k rozpouštění barevných pigmentů.

„Ženy volí permanentní make-up kvůli usnadnění každodenního malování. Osobně přiznávám, je to nejen ušetření času, ale také ranní pohled do zrcadla je báječný. Stále upravený zjev už nemusí být jen snem. Díky správně zvolenému permanentu lze být přirozeně krásná v každém věku,“ říká make-up artistka Eliška Melicharová.

Samotná aplikace permanentní rtěnky trvá 3 hodiny. Plná krása vydrží 2-5 let dle metabolismu a výskytu na přímém slunečním záření. „Určitě prospívá v letních měsících používat krém s vysokou ochranou i na rty,“ dodává Eliška.

Co se týká barev, paleta je nekonečná. Ze základních barev se míchají různé odstíny od světle růžové až po červenou. Pigment si správná make-up artistka volí dle typu dotyčné osoby. Rty lze s jistotou zkrášlit od 18 do 60 let. Omezení vzniká kvůli plnoletosti a následné zralosti pleti.

Procedura začíná předkreslením, kdy samotný tvar a zvolená barva zabere nejvíce času. Pak následuje aplikace barvy pod kůži. Co se týká trendu, dříve se kladl důraz hlavně na výraznou konturu. Eliška zastává nový přirozený vzhled, kde konturka je jemná až téměř k nepoznání a přirozeně přechází v propudrovaný efekt rtěnky a plných rtů.

Dobrou zprávou je, že pihy ve rtech nevadí. Naopak. Díky pigmentaci dochází k utlumení tmavého tónu, a naopak vyvstávají obrysy, které vypadají famózně. Stačí pak nanést jen lesk na rty a před zrcadlem stojí celebrita hodná červeného koberce.

Celosvětově jsou právě rty na vzestupu. Dříve tomu byla linka, pak následovalo obočí. Nyní jednoznačně vedou rty. Nutno zmínit, že právě Evropa udává celosvětově stylistický trend v permanentním make-upu, díky estetickému cítění, které ženy na starém kontinentu mají.

Eliška byla před pár dny na celostátní soutěži právě v permanentním make-upu rtů. Je vidět, že je vycházející hvězdou. Doslova vyrazila všem dech. Její dokonalý estetický cit ve spojitosti s barevným nadhledem z ní dělá budoucí světovou make-up artistku.

 

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Efekt rtěnky”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *