Rubriky

Hravé domácí drinky pro děti

K létu patří jak zmrzlina, tak i osvěžující drinky, a to nejen pro dospělé. U dětí je navíc potřeba pitný režim ve vysokých teplotách dobře hlídat. Aby je pití bavilo a rády si na něj udělaly čas, připravte si pro ně veselé sklenice, brčka, zásoby ledu a také chutné drinky. Podívejte se třeba na náš snadný recept na oblíbenou ovocnou ledovou tříšť.

Horké letní dny se blíží a s nimi bude potřeba pořádná dávka osvěžení, a to nejen v bazénu. Pitný režim je při vysokých teplotách obzvlášť důležitý, a to hlavně u dětí, u kterých voda tvoří větší podíl v organismu než u dospělých. Děti by měly pít častěji menší dávky tekutin. Co se týče celkového denního příjmu, obvykle se uvádí asi 60 mililitrů na kilo váhy. Pokud jsou děti hodně aktivní a venku je opravdu parno, pak by se měl příjem adekvátně zvýšit. Malí raubíři však při svých letních hrách často nemají moc chuť dělat si přestávky na občerstvení a pití, proto se hodí jim pitný režim zatraktivnit. „V tom pomohou třeba sklenice s veselými vzory, ze kterých bude děti bavit pít. Milují také brčka, takže je dobré mít jich doma zásobu. A samozřejmě je přitáhnou i atraktivní nápoje, které jim naservírujete třeba ve sklenici se stopkou, zkrátka ‚na dospěláka‘,“ dává tip Petra Skácelová, Brand manager Magnet 3PAGEN, který nabízí řadu šikovného nádobí, sklenic a doplňků.

Pamatujte ale na to, že přeslazené koupené soft drinky a džusy „z krabic“ nejsou pro děti úplně nejvhodnější. Zkuste je tedy zaujmout domácími limonádami, ledovými čaji, ovocnými smoothies nebo třeba ledovou tříští. Led můžete ozvláštnit tím, že jej vyrobíte z čerstvých ovocných šťáv, přidáte do tvořítek jedlé květy nebo malé bobulovité ovoce. Kousky ovoce nebo bylinky můžete přidat i přímo do džbánku s vodou nebo minerálkou.

Broskovo-meruňková ledová tříšť

Ledovou tříšť děti prostě milují. Připravte jim skvělou domácí, u které přesně víte, co obsahuje, a nemusíte se tak bát přeslazených umělých chutí.

Co budete potřebovat (na 6 sklenic)?

½ hrnku vychlazeného meruňkového džusu, 2 broskve, 1 ½ hrnku drceného ledu, 1 lžíce citronové nebo limetkové šťávy, vychlazená sodovka, čerstvé maliny na ozdobu

Jak na to?

Broskve oloupejte, vypeckujte a nakrájejte na čtvrtiny. Vložte je do mixéru, přidejte meruňkový džus, drcený led a citronovou/limetkovou šťávu. Rozmixujte do konzistence ledové tříště. Rozdělte do sklenic, dolijte sodovkou a ozdobte několika malinami napíchnutými jako špízy na párátku.

Tip navíc: Recept můžete obměňovat podle toho, jaké ovoce u dětí zrovna vede. Je libo třeba jahody, meloun, kiwi či mango?

Sklenice s brčkem Citron Basilico

Stylová sklenice s víčkem a brčkem z naší exkluzivní kolekce Basilico. Svěží a hravý design je prostě jako stvořený pro letní dětské party nebo jen odpočinek u bazénku. Víčko uchrání obsah sklenice před vylitím i dotěrnými vosami.

Barevné LED podložky

S těmito podložkami rozzáříte každou letní párty. Sada obsahuje 5 kusů podložek, které svítí pěti různými barvami. S průměrem 9 centimetrů je můžete použít nejen pod sklenice s drinky, ale třeba i poháry se zmrzlinou.

Poklopy na skleničky

Pestrobarevné poklopy na skleničky ochrání vaše nápoje před dotěrným hmyzem a skleničkám dodají hravý šmrnc. V sadě jsou 4 různobarevné kusy.

Karafa 2v1

Tato stylová karafa nabídne hned 2 vnitřní vložky: jednu na zchlazení nápojů bez jejich naředění rozpouštějícím se ledem, druhou k ochucení vody ovocem nebo bylinkami. Opatřena je i praktickým víčkem.

Tvořítka na led

Bez ledu se v létě prostě neobejdete a jeho spotřeba bude jistě značná. Nenechte se zaskočit a raději si jich udělejte pořádnou zásobu. S touto sadou 3 tvořítek, z nichž každé poskytne 21 ledových kuliček, to bude hračka.

Najdete na e-shopu magnet3p.cz.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Hravé domácí drinky pro děti”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *