Rubriky

Lechtání zpestřuje sex

Až pro 88 procent lidí se lechtání pojí se sexuální rozkoší. Vzrušení, které u čtvrtiny z nich dokonce končí orgasmem, pramení ze samotného pocitu být lechtán či lechtat partnera nebo partnerku, ale i z potěšení z dominance nebo submisivity. Vyplývá to z nové studie, která se jako vůbec první na světě věnovala knismofilii neboli sexuálními fetiši pro lechtání. Lechtání u partnerů podle vědců podporuje blízkost a intimitu.

Mezi sexuální fetiše se řadí široká škála jevů a jedním z nich je i knismofilie neboli fetiš pro lechtání. A jak se ukazuje, být lechtán či sám svého partnera či partnerku lechtat je jednou z oblíbených forem milostné předehry. Na fenomén lechtání jako sexuální aktivity se nedávno jako vůbec první vědci zaměřili odborníci z německé Univerzity Johannese Gutenberga.

Překvapivý orgasmus

Do unikátního průzkumu se zapojilo 719 lidí ve věku od 18 do 69 let. Převažovali respondenti z východoasijských zemí, zbytek tvořili Severoameričané a Evropané. Celých 88 procent lidí vypovědělo, že u nich lechtání vyvolávalo sexuální rozkoš, a to, aniž by jeho součástí byly jakékoliv jiné stimuly. Čtvrtina dokonce přiznala, že je lechtání dovedlo až k orgasmu. „To, že u lidí lechtání vyvolalo orgasmus i bez toho, aby jim byli, jakkoliv drážděny genitálie, překvapilo i samotné výzkumníky,“ prozrazuje Veronika Kubíčková, sexpertka z e-shopu Ruzovyslon.cz, který prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

Téměř 9 z 10 lidí přinesl největší potěšení samotný fyzický stimul lechtání, 42 procent respondentů ovšem uvedlo, že jim k rozkoši pomohl i pocit submisivity či bezmoci, který se pro ně s lechtáním pojil. Pokud byli respondenti v roli lechtajícího, u zhruba 91 % z nich se vzrušení odvíjelo od fyzické reakce jejich partnera či partnerky. Řadu lidí ovšem vzrušoval i hlas partnerů během lechtání a pocit dominance, který díky lechtání pociťovali.

Lechtání podle vědců podporuje intimitu

Výzkumníci se ve své studii zamýšleli také nad tím, zda pro lechtací fetiš existují nějaké predispozice. Uvedli, že 70 procent respondentů vypovědělo, že jako děti si lechtání užívali, což mohlo přispět k tomu, že jim rozkoš přináší i v dospělém věku.

Odborníci se shodují, že lechtání má v intimních vztazích velký‎ význam. Funguje jako jedinečný prvek, který přesahuje fyzický rámec. Slouží jako mechanismus, který podporuje blízkost a intimitu mezi partnery a funguje jako most, který přesahuje běžné formy doteků. „V sexuálním kontextu přináší lechtání zvláštní rozměr hravosti a přispívá k emocionální složitosti intimních setkání. Tato hravost zpestřuje emoční repertoár sexuálních prožitků, usnadňuje společný smích, momenty zranitelnosti a zkoumání smyslových podnětů. Vědecký význam lechtání v intimitě tedy spočívá v jeho schopnosti propojit hmatový aspekt s emocionálními a smyslovými dimenzemi, což obohacuje celkový prožitek lidské sexuality,“ dodává sexpertka Veronika.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Lechtání zpestřuje sex”

Napsat komentář