Rubriky

Nedarujte ani kapku!

Jste rádi na čerstvém vzduchu a často vyrážíte do přírody? Pak jsou repelenty vaší nezbytnou výbavou. Repelenty od ALPY vás spolehlivě ochrání před komáry, klíšťaty, muchničkami i dalším dotěrným hmyzem který odradí dřív, než si na vás troufne.

Klíště může znamenat problém. Na rozdíl od komárů nedávají o sobě klíšťata vědět. Jejich sezona je poměrně dlouhá a trvá od dubna až do listopadu. A proč je třeba mít se na pozoru? Klíště obecné, na rozdíl od běžného komára mírného pásma, není jen hmyz sající krev. Pokud je infikované, je přenašečem nebezpečných onemocnění jako je lymská borelióza nebo klíšťová encefalitida. To je dost vážný důvod k tomu, proč vsadit na prevenci a klíště vůbec nechytit.

Repelent FORTE obsahuje 28 procent účinné látky diethyltoluamidu, označované jako DEET. To z něho dělá alfa samce mezi repelenty. Vyniká svým silným účinkem, a přitom nedráždí pokožku. Můžete ho nastříkat na holou kůži nebo na oděv stejně jako Repelent UNI s obsahem účinné látky 19,5 procent. A pokud nechcete aerosol, má pro vás ALPA variantu roll-on nebo gel v tubě. Pro děti je určená speciální formule s maximální ochranou.

Podle čeho vybírat?

Repelentů je celá řada, vodítkem je druh a obsah účinné látky. Aby repelent fungoval, neměla by být koncentrace účinné látky DEET (diethyltoluamid) nižší než 10 %.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Nedarujte ani kapku!”

Napsat komentář