Rubriky

Nezapomínejte na čepici!

Venkovní teploty klesají, kalendář avizuje blížící se začátek zimy, takže je nejvyšší čas vytáhnout z hloubi šatníků huňaté svetry, teplé bundy, rukavice, šály… a čepice. Ať se nám to líbí, nebo ne, doporučení Petry Měchurové, jedné z nejlepších českých vlasových stylistek, zní jasně: „Pokud se čepici vyhýbáte z obavy, že díky ní váš účes ztrácí objem, vězte, že její nenošení v mrazivých dnech může způsobit ještě větší škody než jen ztrátu objemu. Vlasy, které jsou vystavené mrazu a suchému zimnímu vzduchu, mají větší tendenci se lámat.“

Takže čepici určitě ano! Ztrátu objemu nebo následné elektrizování vlasů po sundání čepice lze eliminovat vhodnými produkty, které vám s těmito problémy pomůžou. Důrazný vykřičník Petra Měchurová přidává také za další radu: „Nikdy nevycházejte z domu s mokrými nebo vlhkými vlasy, vždy je nejprve pečlivě vysušte. Mokré vlasy by venku mohly lehce zmrznout a následně se polámat.“ Svá specifika má v chladných zimních dnech i samotné mytí vlasů, při kterém bychom neměli používat příliš horkou vodou, která může z vlasů vytáhnout vlhkost a ty pak mají tendenci se více lámat. K šamponu a kondicionéru je vhodné během zimy přidat hloubkovou péči v podobě masky. Správné kondici vlasů v každém ročním období rozhodně prospívá pravidelné zastřihávání konečků – u více poškozených vlasů nejlépe každý měsíc, u zdravých vlasů stačí jednou za tři měsíce. A střih? „To je samozřejmě nanejvýš individuální záležitost, ale obecně doporučuji nechat vlasy na zimu kratší a na léto pak delší, aby se daly nosit v culíku,“ dodává Petra Měchurová.

Petra Měchurová založila svůj první kadeřnický salon v roce 2001, v roce 2012 pak otevřela vlastní školicí akademii Academy Lab Petra Měchurová. Její kariéra je ozdobena celou řadou cenných trofejí, skvělých kadeřnických show, kterými inspirovala kadeřníky po celém světě včetně Anglie, Francie, Brazílie nebo Argentiny. Jako první žena na světě získala prestižní mezinárodní ocenění AIPP Grand Trophy, kterému se přezdívá kadeřnický Oscar. Je dlouholetým ambasadorem značky L‘Oréal Professionnel. Věnuje se školení kadeřníků, česání pro módní návrháře nebo časopisy, tvoří kolekce účesů, které sklízejí uznání doma i ve světě. Největší úspěch je ale její salon a skvělý tým. Petřinou srdeční záležitostí je hlavně její rodina.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Nezapomínejte na čepici!”

Napsat komentář