Rubriky

Tři rafinované vůně od Laury Biagiotti

Představujeme nejnovější přídavek do „voňavého šatníku“ Laura Biagiotti – parfémovou kolekci Aqve Romane. Tři rafinované, elegantní a zářivé vůně, z nichž každá je navržená jiným mistrem parfumérem (jsou mezi nimi Paolo Cerizza, Suzy Le Helley a Guillaumme Flavigny), spojuje jeden společný motiv: Řím. Město, kde Laura a Lavinia Biagiotti vždy žily, pracovaly, navrhovaly, vytvářely kolekce a projekty a finančně podporovaly významné události.

„Kolekce Aqve Romane oslavuje symboly Věčného města: umělecké bohatství, kinematografickou vizuální atraktivitu a jedinečný životní styl. Zachycuje esenci Říma: lehkost kamenů, které se skrze alchymistickou magii rozplývají ve vodě fontán. Je pozvánkou k vyjádření nové tvůrčí lehkosti, aniž bychom ztráceli svoji sílu,“ uvedla Lavinia Biagiotti.

Vonné tóny, na nichž stojí pyramidy těchto vůní, mají hluboké historické spojení s okolím Kapitolského pahorku, a to jak vzhledem ke geografického původu, tak skrze inspiraci: nalezneme zde různé speciality od medové ambrózie, považované ve starověkém Římě za pokrm bohů, přes fíky, odkazující k mytickému stromu, pod nímž údajně vyrůstali dvojčata Romulus a Remus, až k akordu sladkých hroznů. Nechybí zde ani vavřín, aromatická rostlina spojovaná s různými symbolickými významy včetně moci – připomenout můžeme vavřínový věnec nošený všemi císaři, a růže z vrchu Aventinu, který je proslulý svými růžovými zahradami a patří mezi nejoblíbenější místa ve městě, milované nejen turisty, ale i samotnými Římany.

AMBROSIA AUREA

Vůně Ambrosia Aurea, kterou vytvořil italský parfumér Paolo Cerriza, je oslnivá, jemná, vyvolávající pozitivní emoce. Otevírá se smyslnými tóny rozkvetlých narcisů mísících se se zlatavými záblesky sladkých pomerančů s krémově vanilkovým nádechem. Úvod je prostoupen zklidňující jemností římského heřmánku a listů mišpule. Zářivé květinové srdce je tvořeno jedinečně harmonickým spojením lilie tygrované, lipových květů a překvapivého akcentu mrkvových semen. Závěru vůně vládne hřejivost akátového a kaštanového dřeva, umocněná sladkostí medové ambrózie. Hloubku kompozice dotváří vznešené pižmo s tóny tonka bobů.

Zajímavost: V antickém Římě byl med považován za nektar bohů. Podle legendy byl nejvyšší římský bůh Jupiter po narození krmen včelami jejich medem.

DIVINUM FICUS

Mimořádně přitažlivá kompozice vůně Divinum Ficus, vytvořená francouzskou parfumérkou Suzy De Helley, se otevírá živou a smysly probouzející fíkovou esencí, která se mění v lehký osvěžující vánek, jenž hladí pokožku. Tóny bergamotového oleje se mísí s energickým zeleným pepřem a bylinnými nuancemi bazalky a máty. Vavřín dodává bohatý kořeněný podtón, který dokonale doplňují nezaměnitelné rostlinné akcenty artyčoku a kaparů společně s hřejivostí pižma a santalového dřeva v závěru. Okamžitě se ocitnete v jedné z proslulých římských zahrad plných bujné zeleně – Villa Borghese, Villa Ada, Villa Torlonia nebo Villa Pamphili.

Zajímavost: Podle legendy o založení Říma byl košík s Romulem a Rémem opuštěn pod fíkovníkem. A právě tam, pod jeho voňavými listy, byla dvojčata kojena vlčicí. Antičtí Římané tuto rostlinu považovali za symbol štěstí.

UVA DULCIS

Inspirací pro vůni Uva Dulcis, kterou vytvořil Guillaumme Flavigny, byla radostná atmosféra římského léta, kdy je město prostoupeno teplým a provoněným vzduchem, vrcholky majestátních památek se dotýkají jasné oblohy a zářivé sluneční paprsky působivě osvěcují římské architektonické skvosty. Opojný akord červeného vína Bacchus půvabně splývá s nektarem ze šťavnatých červených švestek a hravými tóny granátového jablka. Moderní a přitažlivá esence růží z Aventinu společně s tajemným nádechem červeného pepře, jemnými tóny pačuli a cedrového dřeva se snovým spojením vavřínu a dubového akordu vytvářejí vysoce smyslný charakter vůně.

Zajímavost: V antickém Římě pili víno naprosto všichni – od otroků po aristokraty. Filozof Plinius Starší na ně odkazuje v historickém přísloví „In Vino Veritas“, které naznačuje, že když člověk vypije pár skleniček, je vždy odhalena nejautentičtější stránka jeho osobnosti, včetně skrytých pravd.

FLAKONY

Design flakonů evokuje siluetu římských chrámů s kruhovým půdorysem, jako je ten věnovaný Dianě v parku Villa Borghese, Vestin chrám na Forum Romanum nebo chrám Herkula na Forum Boarium. Jedná se o ikonický tvar, který má velké symbolické spojení s uměleckou tradicí Říma. Tvar skleněného uzávěru byl rovněž inspirován římskou architekturou, konkrétně hlavami dórských sloupů. Průhledné sklo lahví odhaluje různé barvy jednotlivých vůní: broskvově růžovou pro Ambrosia Aurea, akvaticky zelenou pro Divinum Ficus a vínově červenou pro Uva Dulcis. Elegantní bílá etiketa, identická pro všechny tři vůně, nese název kolekce vytištěný černými písmeny v římském stylu.

KRABIČKY

Kartonové krabičky byly navrženy s velkým důrazem na detaily. Jsou vyrobené z matného papíru v odstínu odrážejícím zbarvení tekutiny každé vůně. Stříbrné písmo a bílá čtvercová etiketa zdobená logem kolekce vytvářejí elegantní kontrast.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Tři rafinované vůně od Laury Biagiotti”

Napsat komentář