Rubriky

Hygiena bez jediné ekologické stopy

Maluna, kamenný i internetový obchod s hygienickými pomůckami a potřebami pro ženy, má pro dámy tip, jak snížit ekologickou stopu osobní hygieny a kosmetické péče na minimum. Z ekologického pohledu jsou nejhorší jednorázové produkty vyráběné ze špatně odbouratelných materiálů. Většinu těchto jednorázových potřeb je dnes naštěstí již možné bez problému nahradit variantami, která jsou k dopadům na životní prostředí maximálně ohleduplné.

Mnoho uživatelek po vyzkoušení zjistí, že samotné ekologické řešení je úplně stejně pohodlné jako to konvenční. Jediný rozdíl jsou právě všechny pozitivní přínosy včetně dobrého pocitu z převádění vize lepšího světa do praxe. Ekologické hygienické pomůcky mají navíc nezanedbatelné zdravotní benefity. Neobsahují diskutabilní chemické látky, proces jejich výroby podléhá přísným normám. Proto alternativy k běžně dostupným hygienickým a kosmetickým potřebám vyhledávají kromě přesvědčených ekoložek také ženy s citlivou pokožkou, ekzémy nebo alergiemi. V neposlední řadě za zmínku stojí i finanční stránka – investice do ekologických pomůcek se v porovnání s nekonečnou spotřebou jednorázových výrobků brzy zaplatí a pak i vyplatí.

Obchod Maluna byl vůbec prvním zdrojem alternativních menstruačních pomůcek na našem trhu. Může tak dosvědčit, že ekologický trend zero waste si do českých dámských koupelen nachází cestu poměrně rychle a přirozeně.

Holicí strojek se stojanem Bambaw Rose Gold

Kdyby někdo sestavil hitparádu nejzbytečnějších jednorázových plastových výrobků, které nelze recyklovat, a přitom se dají jednoduše nahradit, určitě by jednu z předních příček obsadilo plastové „holítko“. Zato tento dokonale ostrý a přesný kovový holicí strojek v šik zlatavě růžové barvě si bravurně poradí s chloupky i vousy a vydrží roky. Barvou zřejmě zláká více žen, spokojeni s jeho výkonem ovšem budou i muži. V balení s praktickým stojánkem. Náhradní žiletky Astra jsou k dostání kdekoliv.

Více informací a prodej: www.maluna.cz

Kamenný obchod: Tusarova 25, Praha Holešovice

 

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Hygiena bez jediné ekologické stopy”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *