Rubriky

Když se spojí parfuméři s hudebníky

L‘ORCHESTRE PARFUM je parfumářská značka představující mimořádné niche parfémy. Propojuje umění hudby a svět vůní, což dává vzniknout šesti originálním luxusním parfémům. Jsou vytvořené z těch nejlepších ingrediencí, ručně vyráběné ve Francii a vhodné pro ženy i muže, kteří dokážou „naslouchat parfému“. Zakladatel značky Pierre Guguen sám sebe označuje současně za parfuméra i hudebníka.„Mé nejintenzivnější zážitky a vzpomínky byly ovlivněny těmito dvěma světy, omamným světem vůní a uměním hudby. Z nich se může zrodit dokonalá harmonie.”

 

Pierrovou ideou je: Umění přinášet hudbu a naslouchat parfému. A jak značka vznikala? Její zakladatel navštívil mnoho ateliérů, kde se vyrábějí ty nejlepší hudební nástroje. Setkával se s mistry řemeslníky, aby se naučil „cítit” a uchopit vůni hudebních nástrojů: vůni dřeva, z nějž se vyrábějí kytary, mosaz pozounu, kůži, kterou je potaženo tělo hudebního nástroje kora… Ke spolupráci přizval dvě vynikající parfumářky: Anne-Sophii Behaghel a Amélii Bourgeois. Ty dokázaly fantastickým způsobem spojit tyto vjemy a vůně s nádhernými esencemi jako néroli, růže nebo exotická koření. Tak vzniklo šest okouzlujících parfémů a ke každému z nich pak šest talentovaných komponistů složilo hudbu. Šest originálních skladeb pro šest jedinečných parfémů.

„Naše parfémy jsou navrhovány v Paříži a vyráběny v Grasse, kde vznikají ty nejvyhlášenější vůně na světě. Obsahují stoprocentně přírodní alkohol, vybrané ingredience a jednotlivé flakony jsou ručně vyráběny a lakovány,“ říká zakladatel L‘ORCHESTRE PARFUM. Zrození parfému považuje za druh umění. „Věřím, že jednotlivá umění by se měla vzájemně ovlivňovat, aby dokázala podnítit zrod nových emocí. Obdivuhodná práce řemeslníků, hodiny parfumérů strávené nad kompozicemi parfémů a čas hudebníků, který věnovali komponování skladeb vystihujících každý parfém. Ti všichni dokázali uvést sen ve skutečnost,“ dodává Pierre Guguen.

L‘Orchestre Parfum – Cuir Kora

Cuir Kora, výrazná dřevitá a kořeněná vůně s koženými tóny. Podmanivá, stejně jako území úchvatného regionu Casamance ležící v Africe, každého přenese do momentu zahájení výjimečné události, ceremoniálu, kterému vévodí kouzelná melodie hudebního nástroje kora… Tento okamžik a jeho vůně si vás získá. Hudbu k parfému Cuir Kora zkomponoval světově proslulý hudebník hrající na nástroj zvaný kora, pianista a zpěvák Cheikh Diallo. Výjimečný umělec, který spojil svůj úžasný talent se značkou L‘ORCHESTRE PARFUM.

Hlava: kardamom, mango, broskev

Srdce: pryskyřice elemi (kanárník luzonský), kůže

Základ: dřevo, labdanum, benzoin

L‘Orchestre Parfum – Encens Asakusa

Přemístěte se s touto okouzlující dřevitě pudrovou vůní do Japonska. Tokio, posvátné chrámy, klidné tóny vycházející z tradičního japonského nástroje koto …. Mystickou vůni kadidla podtrhují květinové tóny v srdci vůně a pižmo s myrhou v jejím základu. Hudbu evokující vůni Encens Asakusa stvořila Fumie Hihara, významná japonská skladatelka a hudebnice hrající na tradiční japonské hudební nástroje koto a šamisen.

Hlava: růžové bobule – „růžový pepř“, kadidlo, olibanum

Srdce: cypřiš, kosatec, fialka

Základ: pižmo, myrha

L‘Orchestre Parfum – Flamenco Neroli

Vibrující kompozice s oslnivými tóny citrusů a dřeva, to je Flamenco Neroli. V okamžiku se ocitnete ve španělské Seville, v zahradách královského paláce Alcázar, kde se line svůdná melodie flamenca. Jiskřivá, podmanivá a smyslná vůně jako stvořená pro horké letní večery. Vůní Flamenco Neroli se nechal inspirovat Mathias Berchadsky, jeden z nejvěhlasnějších a nejvíce oceňovaných hudebníků flamenca své generace ve Francii.

Hlava: bergamot, neroli

Srdce: zázvor, jasmín

Základ: cedrové dřevo

L‘Orchestre Parfum – Rose Trombone

Květinově aldehydová vůně Rose Trombone v sobě mísí odvážnou, výraznou vůni růže a jemné květinové aroma se smyslností vanilky a santalového dřeva. Zavřete oči. Vidíte před sebou jazz club v Harlemu, setkání letmých pohledů během vášnivého sóla trombonu je všeříkající… Užijte si tuto vůni naplno a prožijte každý moment. Nicolas Benedetti složil originální skladbu právě pro Rose Trombone. Velký talent, který je jedním nejkreativnějších francouzských hudebníků hrajících na trombon a účastní se hudebních projektů po celém světě, byl pro tento úkol přímo stvořený.

Hlava: grep, hruška, růže

Srdce: vanilka

Základ: santalové dřevo, rum

L‘Orchestre Parfum – Thé Darbouka

Thé Darbouka, to je podmanivá vůně odhalující ohnivý temperament. Představte si sálající Saharu a žhnoucí slunce. Rozbřesk zbarvený kočovným rytmem hudebního nástroje darbuky. Pomyslný koktejl vybraných vůní – těžko zachytitelný, sladký a současně kořeněný. Gurmánská vůně s orientálním nádechem. Hudbu ztělesňující parfém Thé Darbouka složil a nahrál francouzský umělec Nicolas Leroy. Mistr v hraní na bubny, který spolupracuje s nejrůznějšími umělci, pravidelně koncertuje a vystupuje na festivalech po celém světě.

Hlava: bergamot, růžové bobule, růžový pepř

Srdce: jalovcové bobule, kandované ovoce, slaměnka

Základ: kakao, styrax

L‘Orchestre Parfum – Piano Santal – NOVINKA

Piano Santal – vůně symbolizující probuzení ze sna při zvuku klavíru. Ze sna bílého, dřevitého, mléčného a vysoce návykového. Bílé lůžkoviny a ospalá vůně pokožky v lesní surrealistické hudební katedrále. Edouard Ferlet, uznávaný francouzský jazzový pianista a hudební skladatel, nositel Řádu umění a literatury za rok 2010, je autorem hudby pro nejnovější parfém Piano Santal.

Hlava: bergamot, kmín, mléko

Srdce: ambroxan, mask

Základ: cedrové dřevo, santalové dřevo

K dostání na www.myskino.cz.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Když se spojí parfuméři s hudebníky”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *